4/20/2018
جمعه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
هفته آینده؛ بررسی بیت کوین در کمیسیون اقتصادی مجلس
پورابراهیمی خبر داد:

هفته آینده؛ بررسی بیت کوین در کمیسیون اقتصادی مجلس

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از از برنامه‌های این کمیسیون برای بررسی مسئله بیت کوین (ارز الکترونیکی) خبر داد.
اعتمادآنلاین| محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌گویی به طرح بیت کوین(ارز الکترونیکی) اشاره کرد و گفت: بیت کویین یک نوع ارز مجازی است و از طریق رمزگذاری، ابزاری برای مبادله است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه نسبت به گسترش استفاده از ارز الکترونیکی(بیت کوین) در آینده هشدار داد و افزود: قراردادهایی که از طریق بیت کویین منعقد می‌شود، به هیچ وجه مطابق با اصول اسلامی و اقتصادی نیست که باید نظارتهای لازم از سوی دستگاه‌های مربوطه، به‌خصوص بانک مرکزی بر روی این قراردادها صورت گیرد.

نماینده مردم کرمان و رابر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بیت کویین نه تنها منطبق با هیچ کدام از اصول اقتصادی نیست، بلکه فضای ناامنی را نیز برای مبادله‌کنندگان ایجاد می‌کند که لازم است تجار و نسبت به این مسئله توجه کافی داشته باشند.

پورابراهیمی یکی از معضلات موجود در بیت کویین را نبود ساز و کارها و ضوابط مشخص برای راهبردی کردن آن دانست و اظهار داشت: درخواست ما از مردم این است که مراقبت‌های بیشتری داشته باشند تا در در آینده با مشکل مواجه نشوند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان از برنامه‌های این کمیسیون برای بررسی مسئله بیت کوین(ارز الکترونیکی) خبر داد و خاطرنشان کرد: قرار است هفته آینده در نشستی با مسئولان بانک مرکزی، وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان بورس مسئله بیت کویین را مورد بررسی قرار دهیم.

منبع: خانه ملت
دیدگاه ها