5/22/2018
سه شنبه، ۰۱ خرداد ۱۳۹۷
آثار تورمی افزایش قیمت حامل‌های انرژی برخی از خانواده‌ها را به زیر خط فقر می‌فرستد/ مجلس اقبالی به افزایش قیمت بنزین نشان نخواهد داد
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:

آثار تورمی افزایش قیمت حامل‌های انرژی برخی از خانواده‌ها را به زیر خط فقر می‌فرستد/ مجلس اقبالی به افزایش قیمت بنزین نشان نخواهد داد

محبی‌نیا، نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه معتقد است که پیشنهاد دولت برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی در سال 97 با اقبال مجلس مواجه نمی‌شود.
اعتمادآنلاین| جهانبخش محبی‌نیا، نماینده میاندوآب و نایب رئیس کمیسیون برنامه وبودجه در گفت وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین با انتقاد از افزایش قیمت حامل‌های انرژی در بودجه پیشنهادی دولت، گفت: وضعیت خانوار در ایران و قشر مصرف کننده این ظرفیت را ندارد که ما نسبت به آزاد سازی بیشتر روند حامل‌های انرژی اقدام کنیم.

وی تصریح کرد: آثار تورمی افزایش قیمت حامل‌های انرژی برخی از خانواده‌ها را به راحتی به زیر خط فقر می‌فرستد و این موضوع تقریبا آشکار است و شکی درآن نیست.

نایب رئیس کمیسیون برنامه وبودجه تاکید کرد: بنابراین پیش‌بینی بنده این است که مجلس اقبالی به افزایش قیمت بنزین و حتی سایر فرآورده‌های مربوط به نفت نشان نخواهد داد.

محبی‌نیا خاطرنشان کرد: مجلس اقبالی به افزایش هزینه‌های زندگی مردم نشان نخواهد داد. در خصوص افزایش عوارض خروج از کشور شاید مقاومتی را از مجلس نبینیم چون آثار تورمی و توزیعی آن بر درآمد و اقتصاد خانوار مانند فرآورده های نفتی نیست. اما در حوزه فرآورده‌های نفتی مانند بنزین پیش‌بینی من این است که مجلس مقاومت جدی از خود نشان می دهد و پیشنهاد دولت در این زمینه توفیقی نخواهد داشت.

دیدگاه ها