5/28/2018
دوشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۹۷
روایت از نکاتی که مجلس برای بررسی قیمت بنزین در نظر می گیرد
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی

روایت از نکاتی که مجلس برای بررسی قیمت بنزین در نظر می گیرد

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت:نمایندگان مجلس با لحاظ تاثیرات محاسباتی و روانی رشد قیمت بنزین در بازار در خصوص نرخ بنزین تصمیم می گیرند.
اعتمادآنلاین| محمد مهدی مفتح درباره افزایش قیمت حامل های انرژی لایحه بودجه سال 97 گفت:افزایش قیمت بنزین علاوه بر اینکه تاثیرات محاسباتی در رشد سطح عمومی قیمت کالاها دارد براساس تجربه سنوات گذشته تاثیرات روانی نیز روی گرانی نرخ کالاها و خدمات دارد.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد:درباره افزایش قیمت حامل های انرژی و متناسب شدن نرخ ها با قیمت فوب خلیج فارس باید توجه داشت این موضوع به نرخ ارز در کشور نیز ارتباط دارد چرا که قیمت ارز روند افزایشی را طی کرده و بطور مثال شاید قیمت دلاری بنزین در سطح بین المللی خیلی نوسان نداشته است.

مفتح در ادامه تصریح کرد:با توجه به اینکه ارزش ریال در سال های گذشته در حال تضعیف بوده بنابراین باید این موضوع را در متناسب شدن قیمت حامل های انرژی با نرخ فوب خلیج فارس لحاظ کرد.

دولت قیمت دلار را به همان قیمتی که می فروشد در دفاتر ثبت کند
نماینده تویسرکان در مجلس شورای اسلامی افزود:نمایندگان مجلس به تاثیرات محاسباتی و روانی رشد قیمت بنزین در بازار توجه دارند بنابراین در نهایت تصمیم به نحوی اتخاذ خواهد شد که نگرانی برای مردم نداشته باشد.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد:براساس ضوابط دولت و بانک مرکزی موظف است که دولت قیمت دلار را به همان اندازه که به فروش می رساند در دفاتر ثبت کند بنابراین از بابت اینکه امکان دارد قیمت تعیین شده برای دلار در بودجه در زمان تصویب، با قیمت بازار فرق داشته باشد، خسارتی متوجه بودجه نمی شود و اگر درآمدی از این موضوع حاصل شود می تواند جایگزین درآمدهای تحقق نیافته دولت شد.

منبع: خانه ملت
دیدگاه ها