4/23/2018
دوشنبه، ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
برای برخورد با برهم‌زنندگان مراسم رسمی نقص قانونی داریم/ طرح برخورد با برهم‌زنندگان مراسم رسمی هنوز در دستور کار کمیسیون قضایی قرار نگرفته است
یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:

برای برخورد با برهم‌زنندگان مراسم رسمی نقص قانونی داریم/ طرح برخورد با برهم‌زنندگان مراسم رسمی هنوز در دستور کار کمیسیون قضایی قرار نگرفته است

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اظهارداشت: در حال حاضر برای برخورد با برهم زنندگان مراسم رسمی نقص قانونی داریم که این اتفاقات میفتد. قانون‌گذار باید این نقص قانونی را برطرف کند بعدا اهرم‌ها و فاکتورهایی را که برای اجرا وجود دارد به کار بگیرد.
اعتمادآنلاین| طرح برخورد با برهم زنندگان مراسم رسمی اواخر سال گذشته مطرح شد اما این طرح که به کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ارجاع شده هنوز در این کمیسیون مورد بررسی قرار نگرفته است و بسیاری از نمایندگان مجلس نمی دانند که سرانجام این طرح چه شده است.

علی اصغر یوسف نژاد عضو کمیسیون شوراها در خصوص آخرین اقدامات انجام شده بر روی طرح برخورد با برهم زنندگان مراسم رسمی به اعتمادآنلاین گفت: یک کارگروه در کمیسیون شوراها به عنوان کمیسیون فرعی برای بررسی این طرح تشکیل شد که نظرش در خصوص طرح برخورد با برهم زنندگان مراسم رسمی را اعلام کند.

محمد جواد فتحی نماینده تهران و عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس نیز در خصوص طرح برخورد با برهم زنندگان مراسم رسمی به اعتمادآنلاین گفت: این طرح در نوبت است تا در دستور کار کمیسیون قرار بگیرد و بعد از بررسی نیز به صحن علنی ارجاع می شود.

وی تصریح کرد: در صورت تصویب طرح برخورد با برهم زنندگان مراسم رسمی، یک قانون الزام آور خواهد بود اما اینکه به چه شکل الزام شود و مراجعی که مکلف به اجرا هستند به چه نحوی این قانون را اجرا کنند بحث دیگری است که مجلس باید در ابعاد نظارتی پیگیرش باشد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: اما به نظر می رسد در شرایط فعلی در خصوص برخورد با برهم زنندگان مراسم رسمی نقص قانونی داریم که این اتفاقات میفتد. قانون گذار باید این نقص قانونی را برطرف کند بعدا اهرم ها و فاکتورهایی که برای اجرا وجود دارد را به کار بگیرد.

فتحی افزود: بسیاری از قوانین وجود دارد که اجرا نمی شود و ممکن است که این قانون هم بعدا اجرا نشود. منتها آن سازوکار و فرایند خودش را دارد که به چه شکل دستگاههای نظارتی برای اجرای آن قانون پیگیری کنند. اما این طرح را طرح بسیار خوبی می دانم.


دیدگاه ها