5/27/2018
یکشنبه، ۰۶ خرداد ۱۳۹۷
ورود 1000 دستگاه واگن مترو به سیستم حمل‌ونقل ریلی در سال آینده
ترکی خبر داد:

ورود 1000 دستگاه واگن مترو به سیستم حمل‌ونقل ریلی در سال آینده

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: حدود 1000 دستگاه واگن مترو از سال آینده در سطح کشور وارد سیستم حمل‌ونقل ریلی خواهد شد.
اعتمادآنلاین| نعمت‌الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با اشاره به طرح‌های حمل‌و‌نقل عمومی در استان تهران اظهار کرد: طرح متروی تهران به اسلامشهر از گام‌های اساسی و خوب در استان تهران در بخش حمل ونقل محسوب می‌شود که نزدیک به 400 میلیارد تومان اعتبار به آن تخصیص داده شده است و امیدواریم تا پایان سال 97 به اتمام برسد

وی افزود: طرح حمل‌ونقل ریلی تهران به پردیس و دماوند مطالعات آن به اتمام رسیده و در بودجه سال 97 نیز ابلاغ شده است که این طرح در سال 97 اجرایی می‌شود.

ترکی گفت: طرح حمل‌و‌نقل ریلی تهران به پاکدشت مسیری که قبلا در طرح گرمسار مطالعه شده بود، در دستور‌کار قرار گرفته و ردیف اعتباری نیز برای این منظور در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: بخش جاده‌ای در استان تهران، در کمربندی سوم تا چرم شهر و خروجی آن که شریف آباد – پاکدشت است، حدود 45 درصد پیشرفت کار داشته که می‌توان گفت گام بزرگی در کاهش ترافیک‌و‌حمل و نقل سنگین جاده‌ای در استان تهران خواهدبود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: کمربندی دوم اسلامشهر تا رباط کریم که رقمی حدود 200 میلیارد تومان اعتبار به آن تعلق گرفته است و حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و همچنین کمربندی پاکدشت در دستور‌کار است که طرح این کمربندی در لایحه سال 97 قرار دارد و این طرح به صورت مشارکتی با بخش خصوصی وعمومی دولت آغاز به کار خواهد کرد.

وی افزود: بر اساس آمار و ارقام در لایحه بودجه حدود 1000 دستگاه واگن مترو نیز از سال آینده در سطح کشور وارد سیستم حمل ونقل ریلی خواهد شد.

ورود 14 هزار اتوبوس و ون به سیستم حمل‌و‌نقل جاده‌ای
ترکی بیان کرد: حدود14 هزار اتوبوس و ون وارد سیستم حمل‌ونقل جاده‌ای بخصوص برون‌شهری خواهد شد که بیشترین ارقام برای کلان شهر تهران در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: این گام‌های اساسی و اثر گذار در حوزه حمل‌و‌نقل جاده و ریلی می‌تواند در استان تهران به کاهش ترافیک در شهرستانهای پیرامون شهر تهران کمک کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
دیدگاه ها