4/23/2018
دوشنبه، ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
سالار عقیلی با ارکستر ملی خواند/ نکوداشت افشین یداللهی در روز تولدش

سالار عقیلی با ارکستر ملی خواند/ نکوداشت افشین یداللهی در روز تولدش

ارکستر ملی به رهبری فریدون شهبازیان در اولین کنسرت خود در سی‌وسومین جشنواره موسیقی فجر برخی از آثار بزرگان موسیقی ایران و تعداد دیگری از آهنگسازان را با صدای سالار عقیلی اجرا کرد.
اعتمادآنلاین| ارکستر ملی به رهبری فریدون شهبازیان پنجشنبه شب ۲۱ دی ماه طی اولین کنسرت خود در چارچوب سی و سومین جشنواره موسیقی فجر برخی از آثار بزرگان موسیقی ایران را با صدای سالار عقیلی در تالار وحدت تهران اجرا کرد.

در این کنسرت قطعاتی از جمله «ایران» به آهنگسازی بابک زرین، «ایران جوان» به آهنگسازی پیمان سلطانی، «تبریز در مه» به آهنگسازی بابک زرین، «خوشه چین» به آهنگسازی روح الله خالقی، «افسون سخن» به آهنگسازی نصرالله زرین پنجه، «نغمه نوروزی» به آهنگسازی روح‌الله خالقی، «ساغر» به آهنگسازی همایون خرم، «گلرخ» و «از تنهایی گریه مکن» به آهنگسازی ابوالفضل صادقی‌نژاد، «شکوه گل» به آهنگسازی عبدالکریم مهرافشان، «از خون جوانان وطن لاله دمیده» به آهنگسازی عارف قزوینی، «جام مدهوشی» به آهنگسازی علی تجویدی، «مرا رها مکن» به آهنگسازی ابوالفضل صادقی‌نژاد، «سپید و سیاه» به آهنگسازی نسیم شاملو، «دو نغمه بختیاری» به آهنگسازی روح‌الله خالقی، «سرود گل» و «سبکبال» به آهنگسازی حسین دهلوی، «پرلود جام تهی» به آهنگسازی فریدون شهبازیان برای مخاطبان اجرا شد.

سالار عقیلی پس از اجرای برخی از قطعات کنسرت خطاب به مخاطبان حاضر در تالار گفت: بسیار خوشحالیم که امشب همراه با ارکستر ملی در خدمت شما هستیم و توانستیم قطعاتی را تقدیم شما عزیزان کنیم.

وی افزود: دوست دارم قطعه «جام مدهوشی» را به شما عزیزان معرفی کنم که برای اولین بار است آن را در مقام خواننده با ارکستر برای شما اجرا می کنم. اجرای این قطعه در ادامه روال همیشگی بنده و گروه برای ارادت و احترام به استادان قدیمی موسیقی ایرانی است و وظیفه همیشگی ماست از آنها یادی کنیم.

وی ادامه داد: این قطعه اثر زنده‌یاد علی تجویدی و شعر استاد بیژن ترقی است که توسط هنرمند ارزنده کشورمان استاد علی اصغر شاه زیدی خوانده شده و ما با اجازه این هنرمند عزیز آن را با تنظیم استاد فریدون شهبازیان تقدیم شما می کنیم. به سهم خودم آرزومندم سایه استادان بزرگ موسیقی ایرانی مستدام باشد.

این خواننده موسیقی ایرانی قبل از اجرای دو قطعه پرطرفدار «ایران» به آهنگسازی بابک زرین و «ایران جوان» به آهنگسازی پیمان سلطانی با گرامیداشت یاد و خاطره زنده‌یاد افشین یداللهی گفت: امشب مصادف با تولد دوست عزیزم زنده‌یاد افشین یداللهی است که این دو قطعه را به روح پرفتوح او تقدیم می‌کنم.

منبع: مهر
دیدگاه ها