4/23/2018
دوشنبه، ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
دادستان عمومی و انقلاب سمنان: نباید حقوق عامه مردم صرفا به حق آزادی بیان محدود شود

دادستان عمومی و انقلاب سمنان: نباید حقوق عامه مردم صرفا به حق آزادی بیان محدود شود

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با اشاره به سخنان اخیر رهبری معظم انقلاب با طرح این پرسش که زخم‌های ما کجاست، بر ضرورت توجه و عمل به منویات رهبری انقلاب تاکید کرد.
اعتمادآنلاین| حیدر آسیابی در نشست سیاستگذاری ائمه جمعه در سمنان اظهار کرد: زخم‌های ما همان جا است که مطالبات مردمی بر روی زمین مانده است.

وی بر ضرورت پاسخ‌گویی مناسب به مطالبات مردمی تاکید و تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین وظایف حاکمیت و دولت در معنای عام آن توجه مستمر به حقوق عامه مردم و جامعه است.

دادستان آسیابی با بیان اینکه دولت، مجلس و دستگاه قضا همه در قبال مردم وظیفه دارند افزود: حفظ و احیای حقوق عامه وظیفه ذاتی قوه قضاییه است و دیگر قوا نیز در این بخش وظایفی دارند.

وی با انتقاد از آنچه محدود کردن حقوق عامه به آزادی بیان می‌خواند، با بیان اینکه حقوق عامه تنها محدود به آزادی بیان نیست افزود: باید به آن دسته از حقوق عامه‌ای که بار مالی هم دارد توجه شود و صحبت از این حقوق تنها محدود به آزادی بیان نشود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان در بخش دیگری به ناآرامی‌های دو هفته گذشته در برخی شهرهای کشور اشاره کرد و گفت: خوشبختانه استان سمنان از استان‌های امن کشور است و امنیت آن در سطح کشور زبان‌زد است.

این عضو ارشد شورای قضایی استان با بیان اینکه تنها دو اجتماع کوچک و محدود در سمنان و شاهرود در وقایع اخیر وجود داشته تصریح کرد: این ناآرامی‌ها به سرعت در استان پایان یافت و مردم صف خود را از اغتشاش‌گران جدا کردند.

وی با بیان اینکه هیچ‌گونه تخریب به اموال عمومی در استان در جریان این وقایع نداشته‌ایم اظهار کرد: اقدام به موقع نیروی انتظامی و دستگاه‌های قضایی و امنیتی و همچنین حضور به موقع مردم سبب شد که به سرعت این اعتراضات پایان یابد.

آسیابی به دستگیری تعداد معدودی در جریان این اغتشاشات اشاره کرد و اضافه کرد: با معترضان با رافت اسلامی برخورد شد و اکثر دستگیرشدگان این استان آزاد شدند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با بیان این‌که با ایادی دشمن و فریب خوردگان با قاطعیت برخورد می‌شود گفت: دستگاه قضا با کسانی که فریب دشمنان را خوردند یا ایادی بیگانان بودند با قاطعیت و بر اساس قانون برخورد می‌کند. البته خوشبختانه مسئله جدی از این حیث نیز در استان وجود داشت.

منبع: ایسنا
دیدگاه ها