4/23/2018
دوشنبه، ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
شاخص بورس در هفته گذشته در کانال 96 هزار واحد متوقف شد

شاخص بورس در هفته گذشته در کانال 96 هزار واحد متوقف شد

شاخص بورس در هفته گذشته با 257 واحد رشد روی رقم 96 هزار و 186 واحد ایستاد و به کار خود پایان داد.
اعتمادآنلاین| در بورس تهران و در هفته گذشته 5 میلیارد اوراق بهادار به ارزش 12 هزار و 800 میلیارد ریال مورد مبادله سرمایه گذاران قرار گرفت.

صفاری کارگزار بورس در این خصوص به خبرنگار ما گفت: در هفته گذشته بازار کم حجم و کم رونقی را داشتیم و در این بازار فروشنده ها تمایلی به فروش نداشتند و خریداران خریدی را انجام ندادند.

قیمت های جهانی فلزات و گزارشات نه ماهه شرکت ها مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار این روزهای بازار سرمایه است.

حامدی کارگزار بورس گفت: اگر از هفته های آتی قیمت ارز را ریزشی ببینیم و بازارهای جهانی هم ریزشی باشند فشار فروش بیشتری به بازار تحمیل می کند ولی اگر برعکس باشد و ارز از رشد قیمتی برخوردار باشد و از طرفی بازارهای جهانی هم رشد کند مطمئنا شادابی و لطافت خاصی به بازار خواهد آمد.

نماد کنتورسازی که حدود یکسال است در بورس تهران بسته شده و دردسر زیادی را برای سهام داران ایجاد کرده است طبق مصوبه شورای عالی بورس در روز چهارشنبه به مدت 5 روز کاری در خارج از ساعات معامله بورس قابلیت معامله پیدا کرده است.

روح بخش کارشناس بورس دراین باره گفت: دارندگان سهام کنتورسازی تا 20 هزار سهم می توانند حداکثر 2 هزار سهم خود را بفروشند و دارندگان سهام بیش از 20 هزار سهم می توانند حداکثر 10 درصد موجودی سهام خود را به فروش برسانند.

وی ادامه داد: قیمت خرید هر سهم 21 هزار و 75 ریال می باشد و نوع سفارش فروش از نظر اعتبار زمانی بدون محدودیت زمانی است.

اما برای اینکه مشکلات اینچنینی برای سهامداران ایجاد نشود چه اقداماتی باید انجام داد؟

ستاک کارگزار بورس گفت: نبود تقارن اطلاعاتی را هر چقدر بتوانیم کمتر کنیم تا اطلاعات به موقع و صحیح بدست سرمایه گذاران برسد این اتفاقات کمتر خواهد بود که در نهایت به نفع بازار سرمایه است.

در فرابورس و در هفته گذشته 19 میلیون ورقه اسناد خزانه اسلامی با عنوان اخزا 604 در روز چهارشنبه عرضه شد اما این اوراق با چه هدفی عرضه می شود ؟

غلامعلی پور معاون توسعه بازار فرابورس گفت: پیمانکاران یا سایر طلبکارانی که کاری برای دولت انجام می دهند در ازای دریافت طلبشان اوراق اسناد خزانه اسلامی را دریافت می کنند .

فلزات اساسی در هفته گذشته 53 درصد سهم بازار را در اختیار داشتند، محصولات شیمیایی 9 درصد و استخراج کانی های فلزی 8 درصد سهم بازار را در اختیار داشتند که در مجموع این سه صنعت 70 درصد سهم بازار را در اختیار داشتند و درهفته گذشته پیشرو بودند.

به سهام داران تازه وارد توصیه می شود فقط پول هایی را وارد این بازار کنند که در دراز مدت به آن نیازی ندارند.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
دیدگاه ها