4/21/2018
شنبه، ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
ماهواره انگلیسی از زمین ویدئوی رنگی می‌گیرد

ماهواره انگلیسی از زمین ویدئوی رنگی می‌گیرد

انگلیس ماهواره‌ای به مدار زمین فرستاده که قابلیت تصویربرداری رنگی و با کیفیت بالا از زمین را دارد.
اعتمادآنلاین| انگلیس به طور آزمایشی ماهواره‌ای به مدار زمین فرستاده که می‌تواند تصاویر ویدئویی تمام‌رنگی با کیفیت بالا از زمین فراهم کند و حتی اشیایی به کوچکی ۶۵ سانتی‌متر در سیاره را شناسایی کند.

ماهواره ویدئویی Big Brother که هم اکنون فقط نمونه اولیه آن ساخته شده است، قابلیت تصویربرداری با کیفیت بالا از افراد از فاصله مدار زمین را دارد. این ماهواره یکی از محموله‌هایی بود که در کپسول فضایی Polar Satellite Launch Vehicle(متعلق به هند) به فضا فرستاده شد. همراه آن چند ماهواره از هند و شش کشور دیگر نیز به مدار زمین ارسال شد.

درهر حال پس از چند ساعت دستگاه‌های کنترل‌کننده برای نخستین بار توانستند با این ماهواره انگلیسی ارتباط برقرار کنند. این ماهواره درحقیقت یک مدل برای پیش‌تولید است و اگر عملکرد خوبی داشته باشد شرکت Earth-i ۵ نمونه دیگر از آن را خواهد ساخت.

این۵ ماهواره که به طور کلی Vivid-i نام می‌گیرند، نخستین مجموعه‌ای خواهند بود که تصویری با کیفیت و تمام‌رنگی از فضا به زمین ارسال می‌کنند.

به هرحال Big Brother در فاصله ۵۰۵ کیلومتری زمین قرار می‌گیرد و می‌توان آن را روی نقاط خاصی متمرکز کرد تا فیلم‌های دو دقیقه‌ای و تصاویر به زمین ارسال کند. با کمک این ماهواره می توان از خودرو و کشتی های در حال حرکت فیلمبرداری کرد.

شرکت Earth-i تصمیم دارد تا پایان ۲۰۱۹میلادی ۵ ماهواره دیگر را به فضا بفرستد و پس از آن سالانه ۵ ماهواره به مدار زمین ارسال خواهد شد.

منبع: مهر
دیدگاه ها