4/22/2018
یکشنبه، ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
چرا اصلاحات را نشانه گرفته‌اند؟

چرا اصلاحات را نشانه گرفته‌اند؟

عبدالله ناصری نوشت: اصلاح‌طلبی تنها راه نجات کشور است و این مهم در جامعه جاافتاده است. مردم به اصلاح‌طلبان اقبال دارند اگرچه کاریزمای خاتمی تاثیرگذار بوده اما مردم گفتمان اورا پذیرفتند بر همین اساس است کسانی که خواهان تغییر ساختار و حکومت هستند فضا را علیه اصلاح‌طلبان به گونه‌ای تصویر می‌کنند که اصلاح‌طلبان کارآمدی لازم را نداشته‌اند
اعتمادآنلاین| عبدالله ناصری در یاداشتی با عنوان «چرا اصلاحات را نشانه گرفته‌اند» نوشت: جریانات سیاسی داخلی به ویژه نسل جدیدی که در جامعه حضور دارد، بر به حق بودن مطالبات خود تاکید دارند. این نسل تربیت شده جمهوری اسلامی هستند و در نظام سیاسی مطالبات مشروعی دارند. این نسل امروز به مطالبات مشروع خود فکر می‌کند و بنابر گفته رییس‌جمهور باید مطالبات این نسل شنیده شود. این تنها زمانی شدنی است که اندیشه اصلاح‌طلبی به عنوان اولین و آخرین سنگر نجات کشور در میان مسوولان شناخته شود. تهاجم تبلیغاتی علیه اصلاح‌طلبان را از این منظر می‌بینم که این نکته از سوی جامعه مدنی ادراک شده که اصلاح‌طلبی اولین و آخرین سنگر نجات کشور است و چون اپوزیسیون خارج‌نشین در پی تغییر ساختار و حکومت در ایران هستند این سوپاپ اطمینان که اصلاح‌طلبان هستن را شناخته و آن را به خوبی نشانه گرفته‌اند. دلیل این نشانه‌گیری روشن است چون ناکارآمدی جریان رقیب در ادوار جمهوری اسلامی ایران به خوبی ثابت شده است و جریان اصلاحات کارآمدی خود را ثابت کرده است که نمونه بارز آن دوران سید محمد خاتمی است.

اصلاح‌طلبی تنها راه نجات کشور است و این مهم در جامعه جاافتاده است. مردم به اصلاح‌طلبان اقبال دارند اگرچه کاریزمای خاتمی تاثیرگذار بوده اما مردم گفتمان اورا پذیرفتند بر همین اساس است کسانی که خواهان تغییر ساختار و حکومت هستند فضا را علیه اصلاح‌طلبان به گونه‌ای تصویر می‌کنند که اصلاح‌طلبان کارآمدی لازم را نداشته‌اند. تمام نهاد‌های حاکمیتی باید بپذیرند که بهبود اوضاع تنها با یک جریان سیاسی امکان پذیر نیست. امروز شرایط کشور آنچنان فضایی برای افکار عمومی ایجاد کرده است که جز با یک اراده در حاکمیت نمی‌توان کشور را نجات داد و تحقق خواست‌های جناح نجات ملی جز با نگاه اصلاح‌طلب محقق نخواهد شد. جریانات اخیر نشان داد تمام این مسائل داخلی است و اصلاح‌طلبان در چارچوب ساختار قانونی کشور، خواهان اصلاحات در ساختار ایران هستند.

منبع: روزنامه اعتماد
دیدگاه ها