4/22/2018
یکشنبه، ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
شهرداری تهران با بارگذاری در پادگان ۰۶ مخالفت کند
محمد سالاری:

شهرداری تهران با بارگذاری در پادگان ۰۶ مخالفت کند

عضو شورای شهر تهران نسبت به بارگذاری در پادگان ۰۶ به شهردار تهران گفت: پرونده پادگان ۰۶ که در حال حاضر در کارگروه فنی شورای عالی شهرسازی و معماری کشور در حال بررسی است، دارای ۵۰ هکتار مساحت است.
اعتمادآنلاین| رییس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر در تذکری نسبت به بارگذاری در پادگان ۰۶ به شهردار تهران گفت: این پادگان در محدوده خیابان‌های پاسداران، اتوبان صیاد شیرازی و خیابان‌های دولت و گلستان قرار دارد؛ محدوده‌ای که به لحاظ سرانه‌ها و علی‌الخصوص ترافیکی وضعیت بحرانی دارد اما قرار است یک میلیون متر مربع در آنجا بارگذاری صورت گیرد.

سالاری افزود: اگر قرار باشد پادگان‌ها از شهر خارج شوند و به جای آنها چند برابر طرح تفصیلی بارگذاری انجام شود، همان بهتر که پادگان‌ها در شهر بمانند؛ حداقل اینکه موجب کمتر شدن سرانه‌های خدماتی نمی‌شوند و در زمان بحران هم می‌توان از آنها استفاده کرد.

سالاری با اشاره به مشارکت شهرداری تهران و سهم ۷۰ درصدی شهرداری از این پروژه گفت: درخواست من اینست که نماینده شهرداری با این موضوع اعلام مخالفت کند.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری همچنین در تذکر دیگری با اشاره به تخلفات پروژه پالادیوم اظهار داشت: من حدود ۳ ماه پیش تذکری را در خصوص تخلفات این مجتمع تجاری دادم که در پاسخ شهرداری، صرفا گزارشی از فرایند احداث ارائه شده بود و اشاره ای به تذکر من نشده بود.

وی ادامه داد: بحث من این بود که پالادیوم با وجود تخلفات در دوره گذشته مدیریت شهری ساخته شده اما مجددا مالک در خیابان جنوبی با هدف تامین پارکینگ، ساختمانی را احداث کرده که مشکلات ساختمان بالایی را حل کند و ۳ طبقه از این ساختمان را تبدیل به اداری کرده است.

سالاری با اشاره به بازدیدش به همراه شهردار منطقه یک از پالادیوم افزود: در دوره فعلی و در زمان شهردار قبلی منطقه، مالک با منطقه قراردادی را نوشته و بر اساس آن اقدام به ایجاد یک تونل در زیر زمین و یک پل هوایی در ارتفاع ۴۰ متری برای اتصال دو ساختمان و تجاری کردن ساختمان جنوبی کرده است.

وی ادامه داد: در بازدیدی که داشتیم، شهردار منطقه نیز اذعان کرد که مالک قصد تجاری کردن ساختمان جنوبی را دارد اما به دلیل وجود قرارداد تصمیم‌گیری در این خصوص در اختیار آنها نیست و شهردار تهران باید دستور دهد.

سالاری در پایان در خصوص قرارداد موجود گفت: این قرارداد به لحاظ قانونی قابل قبول نیست و نمی‌تواند ملاک عمل قرار گیرد چراکه قراردادی که مبنای حقوقی ندارد، حقوق مکتسبه‌ای ایجاد نمی‌کند؛ لذا درخواست من از شهردار تهران اینست که دستورات لازم را در این خصوص و جمع‌آوری تخلفات صادر کند.

منبع: مهر
دیدگاه ها