4/22/2018
یکشنبه، ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
تحریف؛ شیوه جدید دلواپسان برای حمله به حسن روحانی
سخنان رئیس‌جمهوری چگونه دستمایه مخالفان برای فشار به او شد؟

تحریف؛ شیوه جدید دلواپسان برای حمله به حسن روحانی

دلواپسان که از هر فرصتی برای حمله به دولت حسن روحانی استفاده می کنند این بار به تحریف روی آورده‌اند؛ این طیف از اصولگرایان که بعد از اعتراضات اخیر خواستار استعفای حسن روحانی شده بودند حالا با تحریف سخنان او سعی دارند از این طریق برای دولت مانع‌تراشی کنند.
اعتمادآنلاین| حسن روحانی، رئیس دولت دوازدهم به تازگی در دیدار با وزیر و معاونان وزیر امور اقتصادی از لزوم فراهم شدن زمینه های نقد سخن گفته بود؛ سخنانی که با تحریف برخی از اصولگرایان به بهانه جدید آنان برای حمله به او تبدیل شده است.

«....در کشور همه قابل نقدند، ما در کشور معصوم نداریم. حالا زمانی که امام دوازدهم ظهور کرد... آن وقت هم می شود نقد کرد. پیغمبر هم اجازه نقد می داد. دیگر ما بالاتر از پیغمبر که نداریم. آن وقت وقتی پیغمبر یک صحبتی می کرد طرف بلند می شد روبروی پیغمبر می گفت «أ من الله أ منک؟» نظرت است یا خدا به تو وحی کرده؟ اگر می گفت من الله خدا وحی کرده می گفت خوب امر خداست و از طرف خداست اما اگر می گفت منی انتقاد می کرد و می گفت من قبول ندارم، نقد می کرد...»؛ این بخشی از سخنان حسن روحانی در این دیدار است که ابتدا عزت الله ضرغامی، رئیس پیشین رسانه ملی و بعد از او دیگر اصولگرایان با تحریف آن، به رئیس جمهوری حمله کردند. در حالی که حسن روحانی در سخنانش از اجازه نقد درحکومت معصوم گفته، نه ایجاب نقد معصومین اما دلواپسان ترجیح دادند با تحریف سخنان او بهانه حمله جدید به رئیس دولت دوازدهم را فراهم کنند.

پرویز اسماعیلی، معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس جمهور هم امروز در توئیتر خود ضمن انتشار فیلم اظهارات حسن روحانی با تاکید بر اینکه «وظیفۀ خواص روشنگری است نه ابهام‌آفرینی» نوشت: «روحانی از اجازه نقد درحکومتِ معصوم گفت، نه ایجابِ نقدِ معصومین. پیرومذهبی هستیم که خدابه ملایک اجازه نقد می‌دهد (بقره30)، مولاعلی فرمان به نقد می‌دهد(خطبه 216) وامام‌صادق می‌فرماید: بهترینِ برادران من کسی است که عیوبم رابه من هدیه کند.»

عزت الله ضرغامی در کانال تلگرامی خود با تحریف اظهارت حسن روحانی سخنان رئیس دولت دوازدهم را اینگونه نشر داد: «امام زمان(عج) هم قابل نقد است. از پیامبر هم که بالاتر نداریم. به پیامبر (ص) هم می گفتند این سخن از شماست یا وحی الهی است!» او سپس نوشت: «اگر این جملات را به جای رئیس‌جمهور فعلی، رئیس جمهور قبلی می‌گفت چه می شد؟ شاید کسانی که لباس روحانی به تن می کنند سهمیه ی ویژه‌ دارند!»

پس از این پیام تلگرامی ضرغامی، کانال دولت بهار منتسب به محمود احمدی نژاد به استقبال آنرفت و با بیان اینکه «آقای ضرغامی به جمله‌ای از رییس دولت دوازدهم اشاره کرد و به کنایه پرسید اگر این جمله را رییس جمهور سابق گفته بود چه می شد؟» نوشت: «اگر جمله ی مذکور را زمانِ ریاست جمهوری‌اش می‌گفت صدا و سیمایِ ضرغامی بیچاره‌اش می کرد و اگر همین روزها می گفت صدا و سیمای عسگری.»

شدیدترین حمله اما از سوی آیت‌الله شب‌زنده‌دار، عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و عضو سابق شورای نگهبان بود. او در واکنش به سخنان اخیر روحانی خطاب به رئیس دولت دوازدهم گفت: «معلوم می‌شود در حوزه درست درستان را نخوانده‌اید و آدم بی‌سواد این حرف‌ها را می‌زند.»

دلواپسان توئیتری در این میان جدی تر به میدان حمله به حسن روحانی آمدند و درخواست دادند اعضای مجلس خبرگان رهبری در اجلاسیه‌ى آتى خود ضمن بررسى «سخنان خلاف مبانى فقهى و اعتقادى» حسن روحانى، عذر او را از این مجلس که شرط آن اجتهاد است بخواهند!

دلواپسان که از هر فرصتی برای حمله به دولت حسن روحانی استفاده می کنند این بار به تحریف روی آورده اند؛ این طیف از اصولگرایان که بعد از اعتراضات خواستار استعفای حسن روحانی شده بودند حالا با تحریف سخنان او سعی دارند از این طریق برای دولت مانع تراشی کنند.

دیدگاه ها