5/28/2018
دوشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۹۷
هشدار درباره سوءاستفاده برخی سایت‌ها برای کسب بیت‌کوین

هشدار درباره سوءاستفاده برخی سایت‌ها برای کسب بیت‌کوین

سازمان فناوری اطلاعات ایران نسبت به امکان سوءاستفاده برخی وب‌سایت‌ها از توان پردازشی رایانه بازدیدکنندگان با هدف کسب پول مجازی (بیت‌کوین) هشدار داد.
اعتمادآنلاین| مشاهده های اخیر نشان‌ داده است برخی وب‌سایت‌های داخلی و خارجی با سوءاستفاده از توان پردازشی رایانه‌ بازدیدکنندگان خود، پول مجازی (بیت کوین) یا سایر ارزهای مجازی به دست می آورند.

این رفتار از دید کاربر به صورت افزایش درصد فعالیت پردازنده و کندی سرعت رایانه هنگام مراجعه به صفحه های یک وب‌سایت مشخص نمایان می شود که البته در این موارد، با بستن صفحه، اضافه بار پردازنده نیز متوقف شده و درواقع آلودگی پایداری روی سیستم عامل صورت نمی‌پذیرد.

این اقدام توسط ادمین یا مهاجمان نفوذ کرده به سایت، با قرارگیری اسکریپت‌های جاوااسکریپت استحصال بیت‌کوین در صفحات اینرنتی صورت می‌پذیرد.
مسوولیت قانونی این اقدام بر عهده مدیران وبسایت‌های داخلی است.

کاربران می توانند در صورت مشاهده چنین وبسایت‌هایی موارد را برای پیگیری به اطلاع مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای (مرکز ماهر) برسانند.
شماره تماس با مرکز ماهر 42650000-021 است.

بیت‌کوین یک شبکه و ارز پرداخت جدید است. تراکنش‌های این شبکه به صورت همتا به همتا و بدون نیاز به واسطه ها انجام می‌شوند. این بدان معناست که ما برای انجام تراکنش‌ها به نهاد های متمرکز مانند بانک یا موسسه‌های دیگر نیاز نداریم.

منبع: ایرنا
دیدگاه ها