7/19/2018
پنج شنبه، ۲۸ تیر ۱۳۹۷
عضویت اقلیت‌ها در شوراهای شهر باید در لایحه جامع انتخابات گنجانده شود
ابوترابی مطرح کرد:

عضویت اقلیت‌ها در شوراهای شهر باید در لایحه جامع انتخابات گنجانده شود

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس بر لحاظ عضویت اقلیت‌های مذهبی در بخش شوراهای شهر لایحه جامع انتخابات از سوی دولت تاکید کرد.
اعتمادآنلاین| ابوالفضل ابوترابی در گفت وگویی، در خصوص طرح اصلاح قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مبنی بر حضور اقلیت‌های مذهبی در شوراها، گفت: با توجه به اصرار نمایندگان مجلس این طرح به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت تا تعیین تکلیف شود.

نماینده مردم نجف‌آباد و تیران در مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری از تصویب اصلاحات انجام گرفته در طرح مذکور، تصریح کرد: روند رسیدگی طرح‌ها در مجمع تشخیص مصلحت نظام کمی طولانی است اما امیدواریم هر چه سریعتر تعیین تکلیف شود.

وی افزود: اقلیت‌های دینی باید در شوراهای اسلامی شهر حضور فعالی داشته باشند، از این رو بهتر است اصلاحات قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مورد تایید قرار گیرد، در این صورت سپنتا نیکنام نیز عضو شورای شهر یزد باقی خواهد ماند.

ابوترابی در ادامه لایحه جامع انتخابات را یادآور شد وگفت: باید در این لایحه که هنوز در دولت است در بخش مرتبط با انتخابات شوراها به حضور اقلیت‌ها توجه ویژه شود، در صورتی که دولت به این موضوع نپردازد، نمایندگان طی پیشنهادهایی موضوع مذکور را به لایحه اضافه خواهند کرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: طبق طرح پیشنهادی نمایندگان اقلیت‌های دینی شناخته شده در قانون اساسی ساکن در شهرها و روستاهای کشور می‌توانند نامزد انتخابات شوراهای اسلامی همان شهر و روستا شوند و به جای اسلام باید به اصول دین خود اعتقاد و التزام عملی داشته باشند.

منبع: خانه ملت
دیدگاه ها