5/28/2018
دوشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۹۷
هدف سفر بارزانی به ایران بازسازی روابط با تهران است/  اقلیم کردستان همیشه خواهان برقراری ارتباطات محکم با جمهوری اسلامی ایران است
نماینده اقلیم کردستان در ایران در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»

هدف سفر بارزانی به ایران بازسازی روابط با تهران است/ اقلیم کردستان همیشه خواهان برقراری ارتباطات محکم با جمهوری اسلامی ایران است

نماینده اقلیم کردستان در تهران درباره جزئیات سفر نیچروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان به تهران گفت: هنوز جزئیات دیدارهای آقای بارزانی اعلام نشده است اما حتما ملاقاتی با مقامات ارشد جمهوری اسلامی خواهیم داشت.
اعتمادآنلاین| ناظم دباغ نماینده اقلیم کردستان در ایران در گفت وگو با اعتمادآنلاین درباره سفر نیچروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان اظهار کرد: اقلیم کردستان همیشه خواهان برقراری ارتباطات خوب و محکم با جمهوری اسلامی ایران است.

او تأکید کرد: متأسفانه بعد از برگزاری رفراندوم استقلال اقلیم کردستان کمی روابط ایران و اقلیم سرد شد و امروز نیاز است که این روابط بازسازی و تقویت شود و به همین دلیل رئیس اقلیم در رأس هیأتی عازم تهران شده است.

دباغ در پاسخ به اینکه آیا مذاکره برای استقلال اقلیم از جمله موضوعات مورد بحث در سفر بارزانی به تهران است یا خیر اعلام کرد: خیر. این مسئله مطرح نمی شود. این سفر برای این است که اقلیم کردستان همکای و مشورت لازم را با جمهوری اسلامی ایران داشته باشد چون اقلیم کردستان برای موقعیت جغرافیایی که با ایران دارد اهمیت زیادی قائل است و به همین دلیل به مشورت و همکاری بیشتری برای حل مشکلات نیاز است.
قرار است فردا(یکشنبه) نیچروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان به تهران سفر کند.دیدگاه ها