5/22/2018
سه شنبه، ۰۱ خرداد ۱۳۹۷
لزوم برگزاری جلسه شورای 51 نفره نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر تهران برای بررسی تحقیق و تفحص از شهرداری/ آمادگی داریم که به جد تحقیق و تفحص از شهرداری تهران را آغاز کنیم
یک نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:

لزوم برگزاری جلسه شورای 51 نفره نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر تهران برای بررسی تحقیق و تفحص از شهرداری/ آمادگی داریم که به جد تحقیق و تفحص از شهرداری تهران را آغاز کنیم

یک نماینده تهران اظهارداشت: پیشنهادم این است که شورای 51 نفره متشکل از نمایندگان مجمع استان تهران و اعضای شورای شهر با الویت تحقیق و تفحص از شهرداری تهران جلسه ای را برگزار کنند.
اعتمادآنلاین| فریده اولاد قباد نماینده تهران در گفت و گو با خبرنگار اعتمادآنلاین در خصوص تاثیر گزارش نجفی شهردار تهران درباره تخلفات قالیباف بر روی تحقیق و تفحص مجلس از شهرداری تهران، گفت: پیشنهادم این است که شورای 51 نفره متشکل از نمایندگان مجمع استان تهران و اعضای شورای شهر با الویت تحقیق و تفحص از شهرداری تهران جلسه ای را برگزار کنند.

وی ادامه داد: این جلسه باید با فوریت انجام شود و تمام جزییاتی را که در تحقیق و تفحص مدنظر شهرداری تهران است، طرح موضوع شود.

این عضو فراکسیون امید تصریح کرد: بنده عضو تحقیق و تفحص کنندگان از شهرداری تهران بودم که در مجلس بنا به شرایط خاصی که در آن زمان وجود داشت و لابی‌هایی که صورت گرفت رای نیاورد. اما در حال حاضر این آمادگی را داریم که مجدد تحقیق و تفحص از شهرداری تهران مطرح شود.

اولاد قباد خاطرنشان کرد: با توجه به گزارش آقای نجفی از تخلفاتی که در شهرداری تهران شکل گرفته مهمترین تخلف مالی و جذب نیرو بوده است. هر سازمان و هر وزارتخانه و هر نهاد متناسب با نیاز و پست های خالی و چارت اداری باید نیرو جذب کنند و با گزارشی که آقای نجفی دادند شهرداری تهران نیروی مازاد دارد. سوال این است که این نیروها چطور جذب شدند و آیا این نیروهای قراردادی هستند یا پیمانی و شرایط آنها به شکل است.

وی افزود: نمایندگان مجلس قبل از حضور آقای نجفی در شهرداری تهران در خواست تحقیق و تفحص را داشتند و این آمادگی را داریم که به جد تحقیق و تفحص از شهرداری تهران را شروع کنیم. بنابراین باید در جلسه ای با حضور شهرداری، شورای شهر و نماینده ها ابعاد تحقیق و تفحص و بخش هایی که نیاز به تحقیق و تفحص است، مشخص شود. باید آقای نجفی در آن جلسه گزارش کامل و جامعی را ارائه کنند و برمبنای آن ما تحقیق و تفحص را شروع می کنیم.

این نماینده تهران تاکید کرد: اگر آقای نجفی گزارشی را از تخلفاتی که در شهرداری تهران اتفاق افتاده را به شورای 51 نفر و کمیسیون های مرتبط در مجلس همچون کمیسیون شوراها و عمران ارائه دهند، شفاف سازی ایجاد می شود که در متقاعد ساختن نمایندگان تاثیر دارد.

اولاد قباد در خصوص روند بررسی تحقیق و تفحص در مجلس یادآور شد: بعد از دریافت مستندات و مدارک، کمیته تحقیق و تفحص گزارش را به کمیسیون مرتبط ارائه می کند و کمیسیون بعد از جمع‌بندی گزارش را برای قرائت به صحن علنی ارجاع می دهند و بعد از قرائت گزارش، روال قانونی طی می شود.

دیدگاه ها