5/23/2018
چهارشنبه، ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
26 مجتمع آبرسانی روستایی تا پایان سال آینده تکمیل می‌شود

26 مجتمع آبرسانی روستایی تا پایان سال آینده تکمیل می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران از احداث و تکمیل 26 مجتمع آبرسانی روستایی و همچنین 18 پروژه تک روستایی تا پایان سال 97 خبر داد
اعتمادآنلاین| رضا پوررجب با اشاره به شرایط منابع تأمین آب در سطح کشور و به ویژه استان تهران و همچنین موقعیت خاص روستاهای استان گفت: مجتمع‌های آبرسانی تأمین، تولید و توزیع آب شرب بهداشتی برای روستاهای تهران که گاه از جمعیت‌هایی اندازه یک شهر برخوردارند بسیار مطلوبتر نموده و کنترل آبرسانی به این روستاها نیز در این روش آسان‌تر می‌شود.

مدیرعامل آبفار استان تهران گفت: با اعتباری که از صندوق توسعه ملی برای طرحهای آبرسانی در نظر گرفته شده و همچنین برنامه ریزیهای صورت گرفته نسبت به ایجاد تأسیسات و تجهیزات آبرسانی شامل حفر و تجهیز چاه، خط انتقال، شبکه، ساخت مخازن زمینی و هوایی و فرآیند بهداشتی نمودن آب اقدام می‌ کنیم.

پوررجب میزان اعتبار مصوب برای آبفار استان تهران را 420 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: با اتمام پروژه‌ها جمعیتی بالغ بر 150 هزار نفر در سطح 222 روستا از آب سالم و بهداشتی بهره مند خواهند شد.

در سال 95 تعداد 13 مجتمع آبرسانی در راستای آبرسانی به جمعیت 111 هزار نفری برای 52 روستا تکمیل و به بهره‌برداری کامل رسید.

منبع: خبرگزاری صداوسیما
دیدگاه ها