5/22/2018
سه شنبه، ۰۱ خرداد ۱۳۹۷
تشکیل کمیته‌ای در کمیسیون آموزش برای پیگیری اجرای قانون حذف کنکور
میرزاده در تشریح نشست امروز کمیسیون خبر داد:

تشکیل کمیته‌ای در کمیسیون آموزش برای پیگیری اجرای قانون حذف کنکور

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از بررسی قانون سنجش و پذیرش دانشجو در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: کمیته‌‎ای برای اجرایی شدن قانون مذکور در کمیسیون آموزش تشکیل می‌شود.
اعتمادآنلاین| سیدحمایت میرزاده در تشریح نشست امروز(یکشنبه یکم بهمن ماه) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: دستور کار نخست جلسه امروز به استماع گزارش نمایندگان کمیسیون آموزش عضو در تلفیق اختصاص داشت که بیشتر به نگرانی‌های بودجه‌ای کسری آموزش و پرورش و هیأت علمی دانشگاه‌ها پرداخته شد.

نماینده گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: دستور کار بعدی نشست امروز در خصوص نحوه اجرای قانون سنجش و پذیرش دانشجو و حذف کنکور بود که این مهم نیز با حضور رئیس سازمان سنجش و معاون آموزشی وزارت آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گرفت.

او با بیان اینکه سازمان سنجش و وزارت آموزش و پرورش گزارشی از عملکرد خود در خصوص اجرای قانون سنجش و پذیرش دانشجو (حذف کنکور) به کمیسیون ارائه دادند، گفت: بر اساس گزارش سازمان سنجش زیرساختی برای حذف کنکور آماده نیست لذا به این خاطر اجرای قانون مذکور به این شکل اجرا شده است.

میرزاده یادآور شد: همچنین کارشناسان وزارت آموزش و پرورش حاضر در جلسه نیز عنوان کردند که زیرساخت‌ها برای اجرای قانون مذکور آماده است و سازمان سنجش می‌تواند نسبت به اجرای قانون اقدامات لازم را انجام دهد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأکید کرد: با وجود گزارش‌های قرائت شده در کمیسیون نمایندگان بر این باورند که عزمی برای اجرای قانون در مسئولان آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری وجود ندارد لذا مقرر شد کمیته‌ای متشکل از مسئولان سازمان سنجش و وزارت آموزش و پرورش به منظور تعیین راهکارهای عملیاتی برای قانون مذکور تشکیل شود.

منبع: خانه ملت
دیدگاه ها