7/17/2018
سه شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۷
اعتراضات خیابانی به حضور نمایندگان کره شمالی در سئول
در آستانه المپیک زمستانی پیونگ چانگ؛

اعتراضات خیابانی به حضور نمایندگان کره شمالی در سئول

تظاهرات اعتراضی علیه کره شمالی در کره جنوبی اتفاق افتاد، این تظاهرات در حالی انجام شد که تعدادی از نمایندگان کره‌شمالی برای بازدید از امکانات و استادیوم‌های بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ به پیونگ چانگ و سئول رفتند.
اعتمادآنلاین| بعد از توافق کره‌شمالی و کره‌جنوبی در رابطه با حضور ۲۲ ورزشکار کره‌شمالی در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ تعدادی از نمایندگان کره‌شمالی از سئول و گانگ‌اونگ که محل برگزاری برخی مسابقات است، بازدید کردند.

قرار شده است که تیم‌های روی یخ زنان متحد دو کره در المپیک زمستانی امسال حضور یابد و دو کره با هم در مراسم افتتاحیه بازی‌ها شرکت کنند.

هم‌چنین ۲۴ مربی و مسوول به همراه ۲۱ خبرنگار کره شمالی به بازی‌های المپیک زمستانی می‌روند.

اتفاقات و مذاکرات سیاسی که برای حضور کره شمالی در المپیک زمستانی افتاد، بسیار مورد تشویق و تمجید قرار گرفت.

البته انتقادهایی نیز در کره جنوبی صورت گرفت. کمپینی در این کشور تشکیل شد که هدف آن تشکیل نشدن تیم متحد هاکی روی یخ زنان دو کره بود.

نمایندگان کره شمالی که برای بازدید از امکانات المپیک زمستانی به کره جنوبی رفتند با اعتراضاتی در کنار ایستگاه قطار سئول روبه‌رو شدند. تعدادی از معترضان پرچم کره شمالی و رهبر این کشور را به آتش کشیدند و پلیس سعی کرد که معترضان را آرام کند.

معترضان هم‌چنین پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن‌ها نوشته شده بود: "ما مخالف المپیک پیونگ یانگ کیم جونگ اون هستیم". این شعار بدین معنا است که کره شمالی باعث شده توجه از روی میزبانی کره جنوبی برداشته شود.

۱۲ ورزشکار کره‌شمالی عضو تیم متحد هاکی روی یخ زنان هستند و در هر بازی حداقل سه بازیکن کره‌شمالی حضور خواهند داشت.

رییس‌جمهور کره جنوبی، مون جائه این از مردم درخواست کرده است که از حضور کره‌شمالی در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ حمایت کنند، زیرا این اتفاق می‌تواند به بهتر شدن روابط دو کشور کمک کند.

مون در این باره به خبرگزاری یونهاپ، گفت‌: در حال‌ حاضر ما فرصت خوبی پیدا کردیم که مشکل هسته‌ای کره‌شمالی را حل کنیم و در شبه جزیره کره صلح برقرار کنیم. همه این‌ها به لطف بازی‌های المپیک زمستانی اتفاق افتاده است. ما در حالی با کره‌شمالی مذاکره کرده‌ایم که احتمال جنگ وجود داشت. وضعیت الان بسیار حساس است و هیچ کس نمی‌داند که این مذاکرات تا چه زمانی پا بر جا خواهد بود. من از کره شمالی هم می‌خواهم که تلاش کند شاید سختی‌های زیادی در این مذاکرات وجود داشته باشد اما ما نیاز به تلاش و جانبه داریم تا این سختی‌ها را پشت سر بگذاریم.

منبع: ایسنا
دیدگاه ها