5/23/2018
چهارشنبه، ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
کره شمالی:برنامه‌ای برای دیدار با مقامات آمریکایی نداریم

کره شمالی:برنامه‌ای برای دیدار با مقامات آمریکایی نداریم

خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز پنجشنبه گزارش داد پیونگ یانگ هیچ تصمیمی برای دیدار با مقامات آمریکایی در جریان بازی‌های المپیک زمستانی که از روز جمعه آغاز می‌شود، ندارد؛ اظهاراتی که امیدها را مبنی بر اینکه این بازی‌ها به حل بن‌بست شدید درخصوص برنامه تسلیحات اتمی کره شمالی کمک کند، کمرنگ می‌کند.
اعتمادآنلاین| رومایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا که کره شمالی را به عنوان مستبدترین رژیم جهان توصیف کرده، امروز در آستانه مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک زمستانی در شهر پیونگ شانگ وارد کره جنوبی می‌شود. در این مراسم افتتاحیه هیاتی عالیرتبه از مقامات کره شمالی از جمله خواهر کوچکتر کیم جونگ اون، رهبر این کشور و همچنین کیم یونگ نام، رئیس تشریفاتی دولت کره شمالی نیز شرکت دارند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی موسوم به KCNA به نقل از چو یانگ سام، مدیرکل بخش آمریکای شمالی وزارت امور خارجه کره شمالی گفت: ما هرگز برای مذاکره با آمریکا التماس نکرده‌ایم و همین روند را نیز پیش خواهیم برد.

چو گفت: صریحا اعلام کنم که ما هیچ تصمیمی برای دیدار با مقامات آمریکایی در جریان سفر به کره جنوبی نداریم و نمی‌خواهیم از بازی‌های المپیک زمستانی به عنوان یک ابزار سیاسی استفاده کنیم.

کره جنوبی می‌خواهد از این بازی‌ها برای مشارکت مجدد با کره شمالی و باز کردن راهی برای مذاکرات به منظور حل یکی از خطرناک‌ترین بحران‌های جهان استفاده کند.

کره شمالی قرار است امروز سالروز تاسیس ارتش کشورش را با برگزاری یک مانور نظامی بزرگ در پیونگ یانگ جشن بگیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
دیدگاه ها