5/28/2018
دوشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۹۷
هیات حاکمه آمریکا در جهت ویران کردن نظام توافقات جهانی و نابودی بشریت حرکت می‌کنند
دبیر شورای عالی امنیت ملی:

هیات حاکمه آمریکا در جهت ویران کردن نظام توافقات جهانی و نابودی بشریت حرکت می‌کنند

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی هم زمان با ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور در وزارت اطلاعات در جمع مدیران و کارکنان این وزارتخانه سخنرانی کرد.
اعتمادآنلاین| علی شمخانی با اشاره به آغاز چهلمین سال انقلاب اسلامی و عبور قهرمانانه مردم ایران بحران‌های متعددی چون جنگ تحمیلی، تحریم‌های اقتصادی و فتنه‌ها و توطئه‌های گوناگون دشمنان و رسیدن به نقطه بلوغ و دستیابی به اقتدار مثال زدنی گفت: پویایی، زمان‌شناسی و توجه به اولویت‌های رمز موفقیت و استمرار انقلاب اسلامی بوده و باید متناسب با شرایط بعد از چهل سالگی انقلاب مدیریت چالش‌های پیش رو و ایجاد جهش در بخش‌های مختلف ارزش‌ها و دستاوردهای ارزنده نظام اسلامی را باز آفرینی کنیم.

ایران به پشتوانه نهادهای اطلاعاتی و انتظامی کارامد از بحران‌های بزرگ عبور کرده است
او با بیان اینکه دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی در جمهوری اسلامی ایران مولود انقلاب بوده و از این حیث با سایر دستگاه‌های عمومی و کشوری متفاوت هستند، اظهار داشت: موفقیت چشم‌گیر دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی در حوزه‌های مختلف نشاندهنده کارامدی الگو، فناوری، ساختار و نیروی انسانی برآمده از تفکر و ارزش‌های انقلابی است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: در حالی که بسیاری از کشورهای جهان در بحران‌های تروریستی دچار غافلگیری شده یا برای مدیریت مسایل امنیتی پیش پاافتاده در سراسر کشور حالت فوق‌العاده اعلام کردند، جمهوری اسلامی ایران به پشتوانه نهادهای اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی کارامد از بحران‌های بزرگ چهل سال گذشته با کمترین هزینه عبور کرده است.

وزارت اطلاعات باید پشت صحنه جریان‌های غوغاسالاری را شناسایی کند
شمخانی احساس امنیت را از اصل امنیت فیزیکی مهمتر و اثرگذارتر توصیف و تصریح کرد: در طی سالیان گذشته در نظرسنجی‌های مختلف، افکارعمومی همواره بالاترین امتیاز را به‌وجود امنیت پایدار در کشور داده‌اند و این مهم مبین این واقعیت است که تلاش پرهزینه و سازمان‌‌یافته دشمنان برای القاء وجود ناامنی در کشور ما ناکام بوده است.

او یکی از اولویت‌های امروز کشور را تبیین دستاوردهای واقعی و امیدآفرین نظام اسلامی برای نسل جوان و آینده‌ساز کشور عنوان کرد، خاطرنشان کرد: وزارت اطلاعات باید پشت صحنه جریان‌های غوغاسالاری که درصدد القای ناامنی، احساس ناکارآمدی و پرده‌اندازی بر دستاوردها و مخدوش‌سازی تصویر و آینده کشور است را شناسایی و با عوامل و زمینه‌های آن مقابله کند.

دشمنان درصدد کشاندن تهدیدات به داخل کشور ایران هستند
دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به گسترش و تفوق تهدیدات در حوزه‌های نرم بر تهدیدات نیمه‌سخت در عصر جدید ابراز داشت: دشمنان به دنبال شکست‌های مکرر در عرصه‌های رویارویی مستقیم به ویژه در منطقه درصدد کشاندن تهدیدات به داخل کشور و متاثرسازی حوزه‌های قدرت‌ساز جمهوری اسلامی ایران هستند.

شمخانی سه مولفه ایدئولوژی و انقلاب اسلامی، موقعیت ژئوپولیتیک و فرهنگ و تمدن ایرانی را پایه‌‌های اصلی تولید قدرت در ابعاد سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برشمرد و بیان کرد: امروز دشمنان نظام اسلامی پس از تحمل شکست در عرصه‌های مختلف با استفاده از ابزارهای تحریم، ایجاد دوقطبی‌های کاذب و اختلاف‌‌‌افکنی در داخل، القای ناکارآمدی، سیاه‌‌‌نمایی و از میان بردن روحیه امید در جامعه به دنبال خارج شدن از انفعال و محدودسازی جمهوری اسلامی در داخل مرزها هستند.

هیات حاکمه جدید آمریکا در جهت ویران کردن نظام توافقات جهانی و نابودی بشریت حرکت می‌کنند
وی افزود: آمریکا به صراحت در راهبرد امنیتیِ پرخاشگرانه خود ایران را مانعی برای پیشبرد سیاست‌‌های نامشروع منطقه‌ای خود عنوان کرده و به همین سبب از بکارگیری هر ابزاری از اجاره تروریست و جنگ تبلیغاتی تا تحریم اقتصادی برای ضربه زدن به منافع ملی ایران ابایی ندارد.

این مقام عالی امنیتی کشورمان با بیان اینکه هیات حاکمه جدید آمریکا در جهت ویران کردن نظام توافقات جهانی و نابودی بشریت حرکت می‌کنند، یادآور شد: افزایش هوشیاری و آمادگی برای مقابله با اقدامات و طرح‌های دشمنی که تمام منابع و سرمایه‌های خود را صرف نفرت‌پراکنی و خشونت در جهان می‌کند یک ضرورت است.

حجم دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه‌‌های مختلف بسیار گسترده است
شمخانی ادامه داد: حجم دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه‌‌های مختلف بسیار گسترده است و مبتنی بر این پیشرفت‌های واقعی و نقاط درخشان به آینده خود به عنوان کشوری پیشتاز و برتر در منطقه بسیار امیدوار و خوشبین هستیم.

همچنین امیر دریابان شمخانی در این دیدار از اقدامات شایسته و زحمات مجموعه کارکنان وزارت اطلاعات و به ویژه مدیریت هوشمندانه و عالمانه حجت‌الاسلام و المسلمین محسن علوی به عنوان وزیر اطلاعات و همکاری‌های خوبی که با دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی صورت گرفته است، تشکر کرد.

منبع: ایلنا
دیدگاه ها