5/23/2018
چهارشنبه، ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
عراقچی: سیاست‌های ترامپ در قبال ایران مخرب است

عراقچی: سیاست‌های ترامپ در قبال ایران مخرب است

معاون وزیر امور خارجه کشورمان سیاست‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در قبال ایران را غیرسازنده و مخرب توصیف کرد و گفت که اقدامات وی متن توافق هسته‌ای را نقض کرده است.
اعتمادآنلاین| عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران روز پنج‌شنبه در سخنرانی در کنفرانس یورو مانی در پاریس،‌ گفت که اگر غرب خواهان گفت‌وگو با ایران درباره دیگر مسائل است ابتدا باید موفقیت برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را تضمین کند.

وی تصریح کرد: اکنون غرب از ما می‌خواهد تا وارد رایزنی‌هایی درباره مسائل دیگر شویم. پاسخ ما روشن است. ابتدا تضمین کنید که این توافق یک تجربه موفقیت‌آمیز است سپس ما درباره دیگر مسائل گفت‌وگو خواهیم کرد.

عراقچی ادامه داد: سیاست دولت ترامپ رییس‌جمهور آمریکا در قبال ایران غیرسازنده بوده و موجب نقض متن توافق هسته‌ای شده است.

رییس‌جمهور آمریکا به اروپایی‌ها هشدار داده است که اگر آنچه را وی نقاط ضعف توافق هسته‌ای می‌داند اصلاح نکنند از این توافق خارج خواهد شد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در حاشیه این کنفرانس در گفت‌وگو با رویترز، تاکید کرد که ایران همواره برای باز گرداندن صلح و ثبات به منطقه پرمناقشه خاورمیانه تلاش کرده است.

وی تصریح کرد: ما همیشه با تروریسم مقابله کرده‌ایم. ایران همواره نقش کلیدی در برقراری صلح و ثبات در منطقه داشته است. هیچ ارتباطی میان توافق هسته‌ای و نقش ما در منطقه وجود ندارد.

عراقچی در ادامه سیاست‌های رژیم صهیونیستی، عربستان سعودی و آمریکا در منطقه را مورد انتقاد قرار داد و گفت که این اقدامات منجر به بروز بحران و جنگ‌های کنونی در خاورمیانه شده است.
دیدگاه ها