5/28/2018
دوشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۹۷
دیدار معاون رئیس‌جمهور آمریکا با رئیس تشریفاتی دولت کره شمالی

دیدار معاون رئیس‌جمهور آمریکا با رئیس تشریفاتی دولت کره شمالی

هیئت‌های کشورهای مختلف در ضیافت شام مون جائه این، رئیس‌جمهوری کره‌ جنوبی به مناسبت آغاز المپیک زمستانی در پیونگ چانگ حاضر شدند. مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا برخورد کوتاهی با کیم یونگ نام، رئیس تشریفاتی دولت کره شمالی داشت.
اعتمادآنلاین| به نقل از خبرگزاری یونهاپ، در این ضیافت مایک پنس و کیم یونگ نام به ظاهر تلاش کردند که از مواجهه مستقیم با یکدیگر پرهیز کنند.

برهمین اساس پنس تنها پنج دقیقه در این ضیافت حضور داشت و سپس این مراسم را ترک کرد.

قرار بود در ضیافت شامل پنس در کنار رئیس‌جمهوری کره‌ جنوبی بنشیند.

این ضیافت شام در هتلی در شرق شهر پیونگ چانگ برگزار شد که در آن حدود ۲۰۰ نفر از جمله برخی از رهبران جهان همچون شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن و روسای جمهور استونی و آلمان شرکت کردند.

رئیس دفتر مطبوعاتی مون جائه این اعلام کرد که مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا قرار بود در یک ضیافت شام دیگر با ورزشکاران آمریکایی در حاشیه بازی‌های المپیک پیونگ چانگ شرکت کند و دلیل ترک کردن زودهنگام پنس به معنای بایکوت کردن این مراسم نبود.

با این حال معاون رئیس‌جمهوری آمریکا در دیداری با رئیس‌جمهوری کره‌ جنوبی اعلام کرد که کشورش حداکثر فشارها را به کره شمالی وارد می‌کند تا این کشور آماده مذاکرات برای خلع سلاح هسته‌ای غیرقابل برگشت و دائمی شود.

با این حال مون بارها تاکید کرده است که نیاز است مذاکرات بین دو کره ادامه یابد.

همچنین کره شمالی اعلام کرد که هیئت این کشور که در پیونگ چانگ به سر می‌برد قرار نیست دیداری با هیئت آمریکایی داشته باشد.

کیم یونگ نام به هنگام حضور در ضیافت شام با مون جائه این پیش از آنکه طبق پروتکل عکس بگیرد با یکدیگر دست دادند.

انتظار می‌رود مون جائه این با کیم یونگ نام و کیم یو جونگ، رئیس تشریفاتی دولت کره شمالی و خواهر کیم جونگ اون رهبر این کشور فردا (شنبه) دیدار و گفت‌وگو کند.

منبع: ایسنا
دیدگاه ها