5/21/2018
دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
سرنوشت یارانه بگیران در انتظار تصمیم مجلس/ دولت در زمینه یارانه‌ها جسور نیست
در گفت‌و‌‌گوی اعتمادآنلاین با رییس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح شد؛

سرنوشت یارانه بگیران در انتظار تصمیم مجلس/ دولت در زمینه یارانه‌ها جسور نیست

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهارداشت: بند مربوط به یارانه ها در بودجه 97 هنوز نهایی نشده است. این بند به کمیسیون تلفیق ارجاع شده بود که مجددا به صحن برگشته است.
اعتمادآنلاین| محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌و‌گو با خبرنگار اعتمادآنلاین در خصوص سرنوشت یارانه‌بگیران در سال 97، گفت: بند یارانه‌ها در بودجه 97 هنوز نهایی نشده است. پیشنهادی به مجلس آمد که عدد یارانه همان عدد قبلی باشد که صحن مخالفت کرد و 3700 میلیارد تومان در کمیسیون تلفیق به آن اضافه شد و دوباره برگشت. اما هنوز نهایی نشده است و ظاهرا به صحن برگشته که یک اظهارنظر دیگری شود. دیروز آقای لاریجانی گفتند که مجددا یارانه ها به صحن برگردد.

وی تصریح کرد: کمیسیون تلفیق یارانه ها را نهایی نکرده و هنوز هم بند مربوط به یارانه ها در صحن نهایی نشده است. باید صبر کرد تا در مجلس تصمیم گرفته شود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: ما در خصوص یارانه ها بارها گفته ایم که پرداخت یارانه‌ها به افراد نیازمند لازم است و یارانه افراد غیر نیازمند حتما باید قطع شود. اما نظر دولت این است که تعداد یارانه‌بگیران تغییری نکند.

پورابراهیمی تصریح کرد: این دولت، دولت جسور و تصمیم گیری در حوزه یارانه ها نیست و خیلی تمایل ندارد حتی اگر مجوز و تکلیف هم داشته باشد در این خصوص اقدامی انجام دهد. کما اینکه در سال گذشته تکلیف داشت و عمل نکرد. اگر مجوز هم ندهیم بدون تکلیف می شود و اصلا عمل نمی کند.

وی در خصوص نظر مجلس درباره یارانه‌بگیران، خاطرنشان کرد: نظر مجلس این است که یارانه افراد پردرآمد حتما باید حذف شود و افراد کم درآمد هم که محتاج هستند حتما باید یارانه دریافت کنند.

دیدگاه ها