5/22/2018
سه شنبه، ۰۱ خرداد ۱۳۹۷
دنا پلاس اتوماتیک پلاگین هیبرید در همایش صنعت خودرو

دنا پلاس اتوماتیک پلاگین هیبرید در همایش صنعت خودرو

پنجمین همایش صنعت خودرو کشور، لحظاتی پیش در سالن همایش‌های برج میلاد تهران کار خود را آغاز کرد.
اعتماد‌آنلاین| در محوطه محل برگزاری، گروه صنعتی ایران خودرو، صبح امروز دنا پلاس اتوماتیک پلاگین هیبرید را به حضار در این مراسم معرفی کرد.

این خودرو به گیربکس اتوماتیک مجهز است و در کنار قابلیت هیبرید، به فناوری شارژ مستقیم با برق شهری هم مجهز است. این خودرو می تواند بدون روشن شدن پیشرانه بنزینی، با داشتن شارژ کامل باتری ها ۹۰ کیلومتر را با برق طی نماید و آلایندگی آن صفر باشد.

همچنین گشتاور موتور برقی این خوودرو ۲۲۰ نیوتون متر اعلام شده و قدرت حدود ۱۴۰ اسب بخار را تولید می کند. هنوز مشخصات تکمیلی و ترکیبی توان این خودرو با موتور بنزینی و برقی اعلام نشده است.

اما احتمال داده می شود که دنا پلاس پلاگین هیبرید مجموع توان حدود ۲۰۰ اسب بخار و گشتاور آن بیش از ۳۰۰ نیوتون متر باشد. هنوز گروه صنعتی ایران خودرو اعلام نکرده است که دنا پلاس اتوماتیک پلاگین هیبرید در چه زمانی به بازار کشور عرضه می شود. اما آنچه مشخص است این بوده که قیمت این سدان ملی هیبریدی با توجه به نسخه بنزینی می تواند بیش از ۷۰ میلیون تومان باشد.

طبق شنیده‌ها، پروژه بعدی ایران خودرو برای خانواده خودروهای ملی آن، عرضه دنا پلاس توربو اتوماتیک در سال ۹۷ است که با همکاری کمپانی پانچ بلژیک گیربکس آن طراحی و آزمایش شده است.

.
.


منبع: اسب بخار
دیدگاه ها