8/17/2018
جمعه، ۲۶ مرداد ۱۳۹۷
با پیوستن به سازمان تجارت جهانی صادرات افزایش می‌یابد
نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران:

با پیوستن به سازمان تجارت جهانی صادرات افزایش می‌یابد

سلطانی گفت:برای افزایش صادرات و دستیابی به بازارهای بین‌المللی پیوستن به سازمان تجارت جهانی امری ضروری است.
اعتمادآنلاین| پدرام سلطانی نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران در نمایشگاه اقتصادی مشترک ایران و لهستان اظهار کرد: لهستان به عنوان یکی از خاستگاه های تمدن در اروپا، کشوری با فرهنگ ، تمدن شکوفا که همزمان با خیزش های چند دهه اخیر در بلوک شرق همواره در قاره اروپا از شرکای مهم و مورد اعتماد ایران بوده است.

وی افزود: روابط پایدار سیاسی ایران و لهستان با وجود سوءتفاهمات میان ایران و اروپا همواره ثبات خود را حفظ کرده است.

به گفته وی؛ لهستان با انتخاب برنامه‌های جامع راهبردی توانسته رشد و توسعه اقتصادی خود را سرعت ببخشد و کارنامه موفقی این حیث رسیدن به اقتصاد آزاد به ثبت برساند.

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به ظرفیت های اقتصادی دو کشور بیان کرد: ایران با عبور از چالش های سیاسی بین المللی تلاش دارد با حضور بخش خصوصی روابط خود با کشورهای تاثیرگذار اروپایی را بهبود بخشد و در این مسیرظرفیت های مناسبی از حوزه‌های دارو کشاورزی، ماشین آلات،فناوری ریلی، صنایع معدنی و انرژی های تجدید ناپذیر و فرصت های همکاری اقتصادی بسیاری وجود دارد.

سلطانی با بیان اینکه شرایط اقتصادی لهستان پیشرفت مناسبی داشته است،تصریح کرد: با توجه به تغییر سیاست توسعه اقتصادی لهستان و متمایل شدن به بخش خصوصی ، باید شرایطی را برای توسعه فعالیت های اقتصادی میان دو کشور فراهم آورد.

وی ادامه داد: در مسیر همکاری اقتصادی میان دوکشور نقش دولت و اتاق بازرگانی ایران به عنوان نماینده بخش خصوصی اهمیت ویژه ای دارد که می تواند بسیاری از موانع و مشکلات مسیر را از میان بردارد.

نائب رییس اتاق بازرگانی ایران اذعان کرد:ما نیازمند تسریع در صدور ویزا برای رایزن های اقتصادی دوطرف،استمرار روابط اقتصادی و تجاری میان دوکشور و استفاده از ظرفیت های اقتصادی این کشور برای حضور در اروپا هستیم.

سلطانی در پایان گفت:البته برای افزایش صادرات و دست یابی به بازارهای بین المللی نیاز به پیوستن به سازمان تجارت جهانی احساس می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
دیدگاه ها