8/18/2018
شنبه، ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
14 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اتحادیه و تعاونی های روستایی اختصاص یافت
یک مقام مسئول:

14 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اتحادیه و تعاونی های روستایی اختصاص یافت

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: اتحادیه ها و تعاونی های روستایی برای جذب اعتبارات حدود 14 هزار میلیارد تومانی اشتغال فراگیر که تا تیر ماه سال آینده وارد بنگاه های اقتصادی می شود، باید پروژه های مناسب و بازارپسند آماده کنند.
اعتمادآنلاین| علی اوسط هاشمی گفت: تسهیلات طرح اشتغال فراگیر در مناطق روستایی و عشایری با کارمزد چهار تا هشت درصدی، فرصت مناسبی برای جذب سرمایه در اتحادیه های کشاورزی و تعاونی های روستایی است.

وی اظهارداشت: اولویت پرداخت این تسهیلات ارزان قیمت با اتحادیه ها و تعاونی ها است و برای جذب این سرمایه باید فکرها به پروژه هایی با توجیه اقتصادی و قابل قبول تبدیل شود.

این مقام مسئول ضمن تاکید بر اهمیت سرمایه انسانی اظهارداشت: لازمه توسعه، توجه به سرمایه انسانی است و در این چارچوب باید از سرمایه های انسانی در مجموعه های خود درست استفاده کنیم .

هاشمی خاطرنشان ساخت: انسان سرمایه اصلی است و امروز دیگر نمی توان قدرت افکار عمومی را نادیده گرفت،بنابراین شرط سرمایه سازی، مشارکت جویی است و جامعه مشارکت پذیری دارد و از این رو باید به گردش آرا و نظرات مردم توجه شود تا سرمایه به سیستم اتحادیه ها و تعاونی های روستایی منتقل شود.

وی اعتمادسازی در اتحادیه ها و تعاونی های روستایی را ضروری دانست و گفت: نقش کارآفرینان و ارزش افزایی مهم است تا سرمایه مردم در مسیر درست قرار گیرد.

مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران،قدرت تجزیه و تحلیل بازار را شرط ماندگاری در بازار دانست و در عین حال بر خلاقیت، دانش و به روز شدن در عرصه فعالیت های اقتصادی تاکید کرد.

وی گفت: نقش های سنتی برای ارایه و توزیع محصولات پاسخگوی جامعه نیست و اتحادیه ها و تعاونی های بخش کشاورزی باید سهم بیشتری از فضای مجازی را به فعالیت های خود اختصاص دهند.

نزدیک به 6 هزار شرکت تعاونی و اتحادیه و همچنین نزدیک به یکهزار و 200 واحد صنفی و انجمن های تخصصی محصولی زیر پوشش سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران فعالیت می کنند.

بیش از 90 درصد بهره برداران و تولیدکنندگان بخش کشاورزی زیر پوشش این شبکه مولد قرار می گیرند.

منبع: ایرنا
دیدگاه ها