8/17/2018
جمعه، ۲۶ مرداد ۱۳۹۷
حرکت‌های خشونت‌آمیز مورد تأیید هیچ‌کسی نیست/ اگر ما جامعه را جامعه‌ای متفکر بدانیم باید از فرصت‌ها برای شنیدن حرف‌ها استفاده کنیم/ اقلیت و  اکثریت باید تابع قانون باشند
علی‌اکبر اولیا در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:

حرکت‌های خشونت‌آمیز مورد تأیید هیچ‌کسی نیست/ اگر ما جامعه را جامعه‌ای متفکر بدانیم باید از فرصت‌ها برای شنیدن حرف‌ها استفاده کنیم/ اقلیت و اکثریت باید تابع قانون باشند

علی‌اکبر اولیا، نماینده اصلاح‌طلب ادوار مجلس حرکت‌های خشونت‌آمیز را محکوم و تأکید کرد که این حرکت‌ها مورد تایید هیچ‌کدام از اعضای جامعه نیست اما در همین حال گفت نباید با جریان‌های فکری و اندیشه‌ای برخورد فیزیکی و حذفی صورت گیرد.
اعتمادآنلاین| علی‌اکبر اولیا، نماینده اصلاح‌طلب ادوار مجلس حرکت‌های خشونت‌آمیز را محکوم و تأکید کرد که این حرکت‌ها موردتایید هیچ کدام از اعضای جامعه نیست اما در همین حال گفت نباید با جریان‌های فکری و اندیشه‌ای برخورد فیزیکی و حذفی صورت گیرد.

اولیا در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین با بیان اینکه «طبیعی است در هر جامعه‌ای گرایش‌ها و فرقه‌های عقیدتی و فکری متفاوتی وجود داشته باشد» گفت: «ما از فرهنگ غنی برخورداریم و دین ما هم دین شنیدن همه حرف‌ها و انتخاب بهترین حرف‌هاست؛ بنابراین باید از این اتفاقات درس گرفت و برای برطرف کردن آن کوشید.»

اولیا اظهار کرد: «اتفاقاتی که در یکی دو روز اخیر در کشور افتاد اتفاقات تلخی بود که خوشبختانه خود دروایش هم انتساب آن را به خود رد و ابراز برائت کردند. قطعاً چنین اتفاقاتی قابل توجیه نیست و محکوم است، اما اگر ما جامعه را جامعه‌ای متفکر بدانیم باید از فرصت‌ها برای شنیدن حرف‌ها استفاده کنیم. ما نیاز داریم که جامعه را رشد دهیم و آنها را آماده شنیدن همه حرف‌ها بکنیم.»

او با تأکید بر اینکه «باید همه عقیده‌ها و فکرها نقد شود» افزود: «اکنون به نظرم بهترین فرصت است که این موضوع چه از نظر فکری و عقیدتی نقد شود و مورد تحلیل و کنکاش قرار گیرد. حالا بهترین فرصت است که این موضوع در سطح جامعه مطرح و از نظر فکری ریشه‌یابی شود و بگوید چه می‌خواهد و پاسخ به آنها هم مطرح شود.»

اولیا تصریح کرد: «قطعاً همه مردم چه اقلیت و چه اکثریت باید تابع قانون باشند و نظم و آرامش را حفظ کنند. اما در عین حال قطعاً با جریان‌های فکری و عقیدتی نباید برخورد فیزیکی و خشونت‌آمیز کرد.»

این نماینده اصلاح‌طلب سابق مجلس توصیه کرد: «اینجا مسئولیت صریح صداوسیما است که این موضوعات را به بحث بگذارد تا با فهم عمومی و با اجماعی که به وجود می‌آید مسائل حل‌وفصل شود و دیگر با چنین بحران‌هایی مواجه نباشیم.»

دیدگاه ها