8/19/2018
یکشنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
جایگاه صنعت بیمه در تولید ناخالص داخلی و اقتصاد

جایگاه صنعت بیمه در تولید ناخالص داخلی و اقتصاد

یک کارشناس اقتصاد بین‌الملل گفت: هر چه سهم صنعت بیمه در تولید ناخالص داخلی و ضریب نفوذ آن بیشتر باشد، اقتصاد آن کشور پیشرفته‌تر خواهد بود.
اعتمادآنلاین| غلامحسن طاهری کارشناس اقتصاد و بین الملل گفت: در کشور‌های توسعه یافته صنعت بیمه توانسته جای خود را باز کرده و به اقتصاد کشور کمک کند، در حالیکه در کشور ما هنوز با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه کشور ما جزو کشور‌های حادثه خیز است، تصریح کرد: بیمه به عنوان یک مولفه اقتصادی، نقش مهمی در اقتصاد کشورها داشته است و هر چه سهم صنعت بیمه در تولید ناخالص داخلی و ضریب نفوذ آن بیشتر باشد، اقتصاد آن کشور پیشرفته تر خواهد بود.

این کارشناس اقتصاد بین الملل به روز نبودن قوانین را از دیگر مشکلات صنعت بیمه دانست و گفت: نیاز است که دولت لایحه‌ای را برای این امر به مجلس ارائه دهد.

به گفته طاهری؛ زمانی سرمایه گذار خارجی می‌تواند در این صنعت سرمایه گذاری کند، که ثبات و امنیت در آن حکمفرما باشد.

این کارشناس اقتصادی اذعان کرد: به طور حتم با ورود سرمایه‌گذاران خارجی در عرصه‌های اقتصادی کشور به ویژه درصنعت بیمه، تحول چشمگیری را شاهد خواهیم بود.

طاهری در پایان گفت: سرمایه گذاران خارجی به منظور سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اعلام آمادگی کردند و باید از این فرصت به نحو مطلوب استفاده شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
دیدگاه ها