8/19/2018
یکشنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
تابش: دروایش نعمت الهی تاکنون هیچ سوءسابقه‌ای نداشته‌اند

تابش: دروایش نعمت الهی تاکنون هیچ سوءسابقه‌ای نداشته‌اند

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دراویش نعمت الهی تاکنون هیچ سوءسابقه‌ای نداشه و برخوردشان با حاکمیت مسالمت آمیز بوده گفت که ممکن است عده‌ای درون آنها نفوذ کرده باشند و یا عده‌ای تحریک و یا تهییج شده باشند که دست به اقدام خشونت آمیزی زده باشند.
اعتمادآنلاین| محمدرضا تابش اظهار کرد: قضیه دراویش قضیه هم‌زیستی و انسجام فی‌مابین حاکمیت و فرق و مذاهب و ادیان و مسئله‌ای است که در جمهوری اسلامی سابقه دیرپایی دارد. رویکرد دولت اصلاحات به این وقایع و حوادث و برقراری انسجام بین حاکمیت و فرق و ادیان، مذاهب رویکردی بسیار خوب و واقع بیناینه‌ای بود اما متاسفانه بعد از آن دولت که با رویکرد خوبی می توانست انسجام و وحدت را حفظ کند و حقوق آحاد مردم را محفوظ نگه دارد، دستخوش آسیب شد مثل خیلی از عرصه‌های جامعه که دچار تغییر و تحول شد.

او افزود: آقای یونسی به عنوان مشاور رئیس‌جمهور بارها در اظهاراتش گفته که باید نسبت به حقوق اقلیت‌ها و قومیت‌ها کارهای شایسته‌ای انجام شود. مسلم است که در ایران مردم گرایش‌های مختلفی دارند و پیروان ادیان و فرق مختلف حضور دارند لذا انسجام و وحدت ملی وقتی پایدار می ماند که همه ید واحده باشند. همه ادیان و اقوام و مذاهب مخلتف در قبال حاکمیت یکپارچه ملی حساس هستند و ایران را دوست دارند و چه مسلمان باشند یا نه به اسلام و عقاید مسلمانان احترام می گذارند.

نماینده اردکان در مجلس با بیان اینکه دراویش نعمت‌الهی تاکنون هیچ سوء سابقه‌ای نداشته‌اند و برخورد آنها با مجموعه حاکمیت مسالمت آمیز بوده گفت که یا ممکن است عده‌ای نفوذی در این حوادث وارد جمع آنها شده باشند یا یک عده تهییج و تحریک شده باشند که دست به اقدامات خشونت باری زده باشند که قطعا اینها محکوم است.

او ضمن ابراز تاسف و تسلیت به خاطر شهادت 5 نفر در این درگیری‌ها اظهار کرد: من در مسیر دو روضه‌ای که در شب شهادت حضرت فاطمه شرکت کردم شاهد بخشی  از این قضایا بودم در حادثه ای که در محدوده بسته‌ای اتفاق افتادند پنج نفر به شهادت رسیدند.  در حالیکه به ظاهر می شد مدیریت بهتری انجام داد و البته مسئولین باید در اینباره توضیح دهند.

این نماینده اصلاح‌طلب با بیان اینکه خشونت، اغتشاش، آسیب وارد کردن به اموال عمومی و  برخورد کردن با نیروهای نظامی و امنیتی محکوم است، گفت: همه ما مقابل اغتشاشاگران می ایستیم ولی باید موضوع ریشه یابی شود تا ببینیم عواملی که باعث این حادثه شده است چه بوده و این مسئله باعث نشود انسجام و وحدت ملی به هم بخورد یا در سیاست های مجموعه حاکمیت و دولت تغییری ایجاد شود.

تابش در پایان گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران بعداز پیروزی انقلاب به رسمیت شناختن حقوق همه مردم و کسانی بود که خود را ذیل قانون اساسی تعریف کرده و باید مورد حمایت قانونی قرار گیرند این همکاری ها باید بیشتر شود تا وحدت و انسجام ملی را در سطح عالی داشته باشیم.
منبع: ایسنا 
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها