10/22/2018
دوشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۷
همسایگان مرتضوی در بند 241 زندان اوین چه کسانی هستند؟

همسایگان مرتضوی در بند 241 زندان اوین چه کسانی هستند؟

بند 241 زندان اوین علاوه بر سعید مرتضوی میزبان بابک زنجانی، اسفندیار رحیم‌مشایی، حمید بقایی و مهدی هاشمی است.

اعتمادآنلاین| بند 241 اوین متعلق به حفاظت اطلاعات قوه قضاییه است که سعید مرتضوی شب گذشته را در آنجا سپری کرد. اما این بند علاوه بر سعید مرتضوی میزبان کدام یک از زندانیان معروف دیگر است؟

 

بابک زنجانی 

بابک زنجانی متهم نفتی معروف که شاکی وی وزارت نفت است مدت هاست که در این بند به سر می برد. حکم اعدام زنجانی صادر شده است و او در صورت عدم پرداخت بدهی 12 هزار میلیارد تومانی اش باید منتظر اجرای حکمش باشد.

نکته جالب توجه ان است که بخشی از اتهامات بابک زنجانی و بدهی هایش مربوط به تامین اجتماعی در زمان ریاست سعید مرتضوی است.

 

اسفندیار رحیم مشایی 

اسفندیار مشایی، یار غار احمدی نژاد و از دیگر اعضای حلقه ی اولیه دولت نهم و دهم است که از قضا با مرتضوی نیز دارای آشنایی و همکاری قدیمی است. 

 

محمدرضا رحیمی 

معاون اول دولت احمدی نژاد که برای تحمل 5 سال حبس به زندان رفته است نیز در بند 241 اوین حضور دارد. اگرچه از روز گذشته اخباری منتشر شد که وی با گذشتن دو سوم از دوران محکومیتش آزاد شده است. اگر این خبر درست باشد، جمع یاران قدیمی دولت دهم یکی از اعضای بلندپایه خود را در بند 241 اوین را از دست می دهد.

 

حمید بقایی

حمید بقایی رییس اسبق سازمان میراث فرهنگی برای تحمل حکم 15 ساله زندان خود وارد زندان اوین شده است و او نیز در بند 241 حضور دارد.

 

مهدی هاشمی

مهدی هاشمی دیگر زندانی بند 241 زندان اوین است که همگان او را می شناسند و تقابل فکری و سیاسی او با یاران احمدی نژاد در زندان اوین نیز جالب به نظر می آید.

 

منبع: جماران

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها