11/19/2018
دوشنبه، ۲۸ آبان ۱۳۹۷
دیدار پادشاه عربستان با شرکت کنندگان در نشست «صلح در افغانستان»

دیدار پادشاه عربستان با شرکت کنندگان در نشست «صلح در افغانستان»

پادشاه عربستان در دیدار با علمای شرکت‌کننده در نشست بین‌المللی افغانستان از «بسته شدن صفحه گذشته و گشوده شدن صفحه جدیدی در افغانستان» سخن گفت.

اعتمادآنلاین| ملک سلمان بن عبد العزیر آل سعود، پادشاه عربستان در کاخ السلام در جده با هیاتی از  شرکت‌کنندگان در  نشست بین‌المللی در مورد صلح و ثبات در افغانستان دیدار  و از تلاش‌های آنها و سازمان همکاری اسلامی برای برگزاری این نشست قدردانی کرد.

 

به گزارش اسپوتنیک، وی خطاب به این افراد گفت: شما بهترین کسانی هستید که برای خدمت به اسلام و مسلمانان و یکپارچگی دیدگاه آنها، از بین بردن جنگ‌ها، بحران‌ها، و آفت‌های افراط‌گرایی و تروریسم تلاش می‌کنید.

 

پادشاه عربستان گفت: عربستان از زمان آغاز بحران افغانستان در کنار مردم این کشور بوده و علاوه بر ارائه کمک‌های بشردوستانه و اقتصادی به این کشور  تلاش‌های سیاسی پیاپی را برای دور کردن طایفه‌گرایی و اختلاف میان گروه‌های افغانی به کار گرفته است.

 

وی خطاب به دانشمندان حاضر در این نشست گفت: ما امروز نسبت به این مساله خوش‌بین هستیم که تلاش‌های شما در بستن صفحه گذشته و گشودن صفحه جدید در افغانستان اثرگذارخواهد بود و برای ملت افغانستان امنیت و ثبات را به ارمغان خواهد آورد؛ این امر نیازمند گفت‌وگو و آشتی طبق سفارشات دین مبین اسلام است.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها