11/21/2018
چهارشنبه، ۳۰ آبان ۱۳۹۷
مسلط کردن بیگانگان کاپیتولاسیون سازی برای ایران است/ الحاق به CFT بخشی از دیپلماسی مهار است
علیرضا رحیمی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس

مسلط کردن بیگانگان کاپیتولاسیون سازی برای ایران است/ الحاق به CFT بخشی از دیپلماسی مهار است

علیرضا رحیمی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در حساب توئیتری خود نوشت: بی‌تردید الحاق به CFT یا FATF بخشی از دیپلماسی مهار و مدیریت وضعیت جاری است.

اعتمادآنلاین| علیرضا رحیمی، نماینده تهران در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به صحبت‌های امروز کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در حساب توئیتری خود نوشت: در عصر جدید، بحران تراشی و بسوی جنگ بردن کشور و مسلط کردن بیگانگان افسار گسیخته، کاپیتولاسیون سازی برای ایران است.


‏نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در این یادداشت توئیتری با بیان این که «بی تردید الحاق به CFT یا FATF بخشی از دیپلماسی مهار و مدیریت وضعیت جاری است» تاکید کرد:«مجلس نیز نسبت به وضعیت جاری نگران و هوشیار است.»

 

براساس این گزارش، لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) یکی از چهار لایحه مورد توصیه گروه اقدام ویژه مالی (FATF) است که در چند ماه اخیر با حواشی زیادی رو به رو بوده و به یکی از جنجالی ترین و بحث برانگیزترین لوایح مورد بررسی در مجلس دهم تبدیل شده است.


این لایحه هفته گذشته از سوی شورای نگهبان رد شد و برای بررسی مجدد و رفع ایرادات و ابهامات به مجلس شورای اسلامی عودت داده شد.


حشمت‌الله فلاحت پیشه رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفته است: 22 ایراد شورای نگهبان به لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT ) یکشنبه هفته آینده با حضور دستگاه های مخالف و موافق لایحه در این کمیسیون بررسی می شود.

 

منبع: ایرنا 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها