12/17/2018
دوشنبه، ۲۶ آذر ۱۳۹۷
گل رز به شاخه‌ای 11 هزار تومان رسید/ افزایش 50 درصدی قیمت گل در روز زن
رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه:

گل رز به شاخه‌ای 11 هزار تومان رسید/ افزایش 50 درصدی قیمت گل در روز زن

رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه گفت: گل رز در بازار گل 40 تا 50 درصد افزایش داشت و به شاخه‌ای 11 هزار تومان رسیده است.

اعتمادآنلاین|  اکبر شاهرخی رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه  در خصوص قیمت گل در آستانه روز مادر و ایام عید نوروز گفت: در این دو روز قیمت گل رز در بازار گل بسیار افزایش یافته و به تبع آن گل های دیگر هم این افزایش را داشته‌اند.

 

وی افزود: گل رز در بازار گل 40 تا 50 درصد افزایش داشت و گل های دیگر هم 30 تا 40 درصد افزایش قیمت داشتند اما ما در بازار به هیچ عنوان کمبود گل نداریم و در سطح بازار گل به وفور یافت می‌شود.

 

شاهرخی دلیل افزایش قیمت گل را انبار شدن آن توسط دلالان دانسته و خاطر نشان کرد: گل در بازار فراوان است اما دلالان با انبار کردن آن قیمت را در بازار بسیار بالا بردند.

 

وی افزود: طبق آخرین بازدید من از بازار گل، گل رز که پیش از این دو روز 5 تا 6 هزار تومان خرید و فروش می‌شد تا 11 هزار تومان هم افزایش قیمت داشت و دسته 20 تایی آن 200 تا 240 هزار تومان به فروش می‌رسید.

 

رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه عنوان کرد: برخی مغازه داران به خاطر مشتری مداری قیمت گل را افزایش نمی‌دهند اما به خاطر حفظ مشتری مجبور به خرید آن از بازار گل به هر قیمتی هستند.

 

شاهرخی اظهار امیدواری کرد: از آنجایی که تولیدکنندگان ما به جز بازار گل منبع درآمد دیگری ندارند و صادرات این محصول در کشور هنوز انجام نمی‌شود امیدواریم مردم برای روز مادر و ایام عید گل خریداری کنند تا به تولیدکنندگان ضرری وارد نشود.

 

منبع: ایلنا

دیدگاه ها