12/17/2018
دوشنبه، ۲۶ آذر ۱۳۹۷
آمادگی واشنگتن برای برگزاری دور جدید مذاکرات با روسیه

آمادگی واشنگتن برای برگزاری دور جدید مذاکرات با روسیه

مشاور سیاسی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن آمادگی دارد تاریخ جدیدی برای مذاکرات مربوط به ثبات راهبردی میان روسیه و آمریکا تعیین کند.

اعتمادآنلاین| به نقل از خبرگزاری تاس روسیه، «توماس شانون» مشاور امور سیاسی وزارت خارجه آمریکا به خبرگزاری تاس روسیه گفت که ایالات متحده آمادگی دارد تاریخ جدیدی برای مذاکره با روسیه در خصوص ثبات راهبردی و ساز و کار دوری کردن از آزردگی حاصل از روابط دوجانبه، تعیین کند.

 

وی ضمن تأکید بر اینکه واشنگتن در انتظار پاسخ روسیه در این خصوص است، نسبت به برگزار نشدن مذاکرات دوجانبه آمریکا و روسیه در وین پایتخت اتریش ابراز ناامیدی کرد و گفت که آمریکا از تعیین تاریخ جدیدی برای برگزاری مذاکرات روسیه و آمریکا استقبال می کند.

 

شانون تأکید کرد که او منتظر پاسخ «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه در این زمینه خواهد بود.

 

پیشتر «آنتونی آنتونوف» سفیر روسیه در ایالات متحده گفته بود که واشنگتن مذاکرات جاری میان دو کشور در خصوص امنیت سایبری را برهم زده و به همین دلیل برداشت مسکو این بوده که برگزاری دور تازه ای از مذاکرات مشترک میان دو کشور در خصوص ثبات راهبردی غیر ممکن است.

 

به گفته او پیشتر قرار بود تا روزهای 27 و 28 فوریه گذشته دو هیأت از روسیه و آمریکا در سوئیس دیدار کنند اما طرف آمریکایی با تکیه بر برخی اتهامات بی پایه و اساس علیه روسیه، از شرکت در این گفتگوها خودداری کرد و در پی این اقدام آمریکا، نشستی که قرار بود میان دو کشور در 6 و 7 مارس در وین برگزار شود، به وسیله روسیه به وقت دیگری موکول شد.

 

منبع: مهر

دیدگاه ها