12/17/2018
دوشنبه، ۲۶ آذر ۱۳۹۷
ارزهای مجازی برای مصرف‌کنندگان پر مخاطره‌اند
بانک مرکزی انگلیس:

ارزهای مجازی برای مصرف‌کنندگان پر مخاطره‌اند

اندی هلدین- کارشناس ارشد اقتصادی بانک مرکزی انگلیس - اعلام کرد هر چند که ارزهای مجازی برای سیستم مالی خطرناک نیستند، اما مخاطراتی برای مصرف‌کنندگان انگلیسی دارند.

اعتمادآنلاین|  نقل از رویترز، هلدین در مصاحبه با بی بی سی گفت: ریسک‌های بالقوه زیادی در این زمینه وجود خواهند داشت که یکی از آن‌ها برای مصرف کنندگان به هنگام خرید اجناس خواهد بود.

 

ارزش بیت کوین که شناخته شده ترین ارز مجازی به شمار می رود به 10 هزار دلار در ابتدای سال 2017 و 20 هزار دلار تا اواسط دسامبر رسید. اما پس از آن قیمت این ارز به سطح 6000 دلاری سقوط کرد و هنوز در حال بهبودهای جزئی است.

 

نگرانی‌های هلدین مشابه آن‌هایی است که توسط مارک کارنی- رئیس بانک مرکزی این کشور در سخنرانی روز جمعه بیان شد، پیش از این دو نفر نیز، سایر مقامات مالی انگلیس نگرانی های مشابهی را مطرح کرده بودند.

 

بسیاری از سازمان های تنظیم مقررات جهان، نسبت به ارزهای مجازی هشدار داده اند و چین موسسات مالی خود را از انجام پردازش این ارزها منع کرده است. کارنی گفته بود هنوز گام های زیادی باقی است اما تکنولوژی این ارزها می تواند منجر به بهبود پرداخت ها و شفافیت دارایی ها شود.

 

هلدین اعلام کرد بانک مرکزی انگلیس به پایش ارزهای مجازی ادامه می‌دهد و ارزهای مجازی که یک درصد از ثروت جهان را در بر می گیرند خطری برای سیستم مالی جهانی محسوب نمی شوند. او در پاسخ به این سوال که آیا حاضر است در این ارزها سرمایه گذاری کند یا خیر پاسخ داد من بسیار ریسک گریز هستم و فکر نمی کنم چنین کاری انجام دهم.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها