5/13/2021
پنج شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
برندگان جوایز ادبی «هوگو» معرفی شدند

برندگان جوایز ادبی «هوگو» معرفی شدند

جوایز «هوگو» که از مهم‌ترین رویدادهای عرصه ادبیات علمی تخیلی دنیا به حساب می‌آید، برندگان امسال خود را در پنج بخش معرفی کرد.

اعتمادآنلاین| «ان.کی جمیسین» نویسینده آمریکایی برای سومین بار موفق به کسب عنوان بهترین رمان علمی-تخیلی سال در جوایز ادبی هوگو شد و امسال با کتاب «آسمان سنگی» این جایزه را به خود اختصاص داد. 

 

وی پیش از این در سال 2016 به رمان «فصل پنجم» به عنوان اولین نویسنده سیاه پوست در تاریخ جوایز هوگو موفق به کسب جایزه بهترین رمان شده بود و به سلطه چندین ساله نویسندگان سیاه‌پوست در ژانر ادبیات علمی-تخیلی پایان داد. 

 

در سایر بخش‌ها «ربکا رونهورس» با موفق به کسب جایزه هوگوی بهترین داستان کوتاه با «به تجربه موثق هندی‌ خوش آمدی» شد، «سوزان پالمر» با «زندگی پنهان خرمگس‌ها» جایزه بهترین ناولت را کسب کرد و جایزه بهترین رمان کوتاه (ناولا) نیز به «تمام سیستم‌های قرمز» نوشته «مارتا ولس» رسید. 

 

«لوئیس مک‌مستر» که پیش از این چهار بار برنده جایزه بهترین رمان این رویداد ادبی شده است، امسال جایزه بهترین مجموعه داستان را با کتاب «دنیای پنج خدایان» کسب کرد. 

 

«هوگو» از مهم‌ترین جوایز علمی - تخیلی جهان به حساب می‌آید که از سال 1953 به صورت سالانه آثار داستانی و فانتزی را که به زبان انگلیسی به نگارش درآمده‌اند مورد توجه قرار می‌دهد. این جایزه به نام «هوگو گونزبک» بنیان‌گذار مجله علمی - ‌تخیلی «داستان‌های شگفت‌انگیز» و ثبت‌کننده‌ ترکیب «علمی - ‌تخیلی» نام‌گذاری شده است.

 

برندگان جوایز «هوگو» که بیش از 50 سال سابقه دارد، توسط اعضای انجمن علمی- تخیلی جهان انتخاب می‌شوند. «اسحاق عظیم‌اف»، «آن لکی» و «اورسولا کی. لو گویین» از برندگان پیشین این جایزه‌ معتبر ادبیات علمی- تخیلی هستند.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها