9/21/2021
سه شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰
امروز جنگ روانی و اقتصادی علیه کشور آغاز شده است
سردار نعمان غلامی، رئیس سازمان بسیج سازندگی

امروز جنگ روانی و اقتصادی علیه کشور آغاز شده است

رئیس سازمان بسیج سازندگی با اشاره به فشارهای اقتصادی و تحریم‌ها نسبت به کشور گفت: دشمن امروز در جنگ اقتصادی می‌خواهد انتقام شکست‌های سنگین گذشته خود را از انقلاب بگیرد.

اعتمادآنلاین| سردار نعمان غلامی در مراسم نخستین سالگرد شهادت بسیجی سید محمد حسینی جهادگر بسیجی استان البرز که شامگاه جمعه 2 شهریور در مسجد امام سجاد (ع) کرج برگزار شد بیان کرد: شکل‌گیری انقلاب اسلامی با خواست و نظر مردم بوده است.

 

وی افزود: نظام نوپای انقلاب اسلامی متکی به مردم و ارزش‌های اسلامی در ابتدای شکل‌گیری مورد طمع دشمن بود و برابر محاسبات مادی پیروزی برای این انقلاب قابل پیش‌بینی نبود.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه همه زیرساخت‌های دفاعی و نظامی در ابتدای انقلاب دچار یک دگرگونی شده بود بیان کرد: دشمن در جنگ تحمیلی از همه ظرفیت‌های غرب و تجهیزات و امکانات و منافقین داخل برای نابودی انقلاب اسلامی استفاده کرد و تنها دلیل پیروزی بر این هجمه و حوادث سخت، جز اندیشه‌های امام راحل و قدرت لایزال الهی و مشارکت مردم نبود.

 

وی عنوان کرد: ولی فقیه در امتداد ظهور این قافله را به پیش می‌برد و چراغ فروزانی است که راه را به ملت نشان می‌دهد.

 

غلامی با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد انشقاق و تفرقه در بین ولایت و مردم است گفت: همدلی مردم و ولایت همواره توانسته این معادلات را خنثی کند و امروز مجموعه جریان جهادی کشور یک شعبه از مسیر مردمی بودن انقلاب اسلامی برای نشان دادن کارآمدی نظام در عرصه‌های مختلف است و این نشان می‌دهد که مردم همچنان در صحنه حضور دارند.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه این انقلاب شبکه‌هایی از فرزندان انقلابی را پرورش داده است که برای رفع مشکلات مردم نقش داشته باشند، افزود: جریان جهادی امروز شعبه‌ای از این شعبه نورانی است و مردم به صحنه آمده‌اند تا در اداره کشور با امکانات مردمی کمک کنند و این موضوع جلوه‌های باشکوه انقلاب است.

 

وی با بیان اینکه در این شرایط هر کس که می‌تواند باید نقشی ایفا کند تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران کار‌های بزرگی در کشور انجام داده و در حال حاضر جنگ روانی و جنگ اقتصادی علیه کشور تحمیل شده و در جنگ نظامی دشمن برای از بین بردن انقلاب اسلامی آمده بود که شکست خورد و به اهدافش نرسید.

 

غلامی با اشاره به اینکه این دستاورها، دستاورد‌های غربت‌ها و سختی‌های 8 سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس است گفت: خروجی آن جنگ نابرابر این عزت است و اگر دستاور‌های دفاع مقدس نبود دشمن به دنبال ایجاد جنگی دیگر بود و راه‌انداختن جنگ نیابتی دشمن برای این است.

 

رئیس بسیج سازندگی با بیان اینکه دشمن در این جنگ اقتصادی فضای یاس و ناامیدی را در فضای کشور در درون باور‌ها و فضای مجازی تزریق می‌کند، چون از این بارو‌ها و اعتقادات ضربه خورده است عنوان کرد: توطئه‌های دشمن بر علیه ملت مظلوم با شکست روبه‌رو شده است و خروجی این توطئه‌ها تربیت فرزندانی شد که در مقابل دشمن مبارزه می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه دشمن بی‌رحمانه معیشت و نیازمند‌هایی مردم را نشانه گرفته تا به هدف خود برسد تصریح کرد: دشمن امروز در جنگ اقتصادی می‌خواهد انتقام شکست‌های سنگین گذشته خود را انقلاب بگیرد و غافل از این است که ایران اسلامی این شرایط تحریم را تبدیل به فرصت کرده و تمام وابستگی و کاستی‌های داخلی را به دست جوانان و سرمایه‌گذاران داخلی تامین می‌کند.

 

غلامی با بیان اینکه جریان جهادی کشور جلوه‌ای از این تفکر نورانی است و این جریان طلایه‌دار خدمت‌رسانی مردمی است که مشکلات را در مناطق محروم شناسایی و نسبت به رفع آن‌ها اقدام می‌کند.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه فرزندان این سرزمین در متن مشکلات مردمی در اقصی نقاط کشور قرار می‌گیرند عنوان کرد: جریان جهادی در جنگ اقتصادی پیشتاز و پیش قراولان مبارزه با دشمن هستند.

 

وی با بیان اینکه این جوانان باید تشویق شوند و الگوی جوانان دیگر قرار گیرند تصریح کرد: شهر‌هایی سرشار از امید و نشاط در کشور وجود دارند که برای تامین معاش خود تلاش می‌کنند و بسیاری از روستا‌های ایران با مدل اشتغال‌زایی بومی و محلی مشکل اشتغال ندارند.

 

غلامی با بیان اینکه امروز جریان جهادی در جنگ اقتصادی در حل مشکلات مردم نقش به‌سزایی دارد گفت: 7 هزار گروه جهادی در تابستان امسال با حضور در روستا‌های محروم کشور نسبت به ارائه خدمت و نوکری به مردم اقدام می‌کنند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها