12/16/2018
یکشنبه، ۲۵ آذر ۱۳۹۷
روسیه تسلیحات اتمی خود را افزایش می‌دهد

روسیه تسلیحات اتمی خود را افزایش می‌دهد

رئیس ستادکل ارتش روسیه اعلام کرد، کشورش در مقابل اقدام آمریکا برای ساخت سپر موشکی، توان اتمی خود را افزایش می‌دهد.

اعتمادآنلاین| والری گراسیموف، رئیس ستادکل ارتش روسیه گفت، هم‌زمان با این که آمریکا در حال تقویت و استقرار سپر موشکی جهانی خود است، روسیه نیز پتانسیل جنگی نیروهای اتمی استراتژیک خود را افزایش می‌دهد.

 

به گزارش خبرگزاری تاس، وی افزود: به طور خاص، نیروی موشکی استراتژیک روسیه با سیستم‌های موشکی یارس و سیستم موشکی آوانگارد مجددا مسلح شده است. این ژنرال افزود، روسیه در حال ساخت سامانه موشک بالستیک جدیدی برای جایگزینی سامانه موشکی بالستیک ووی وودا است. در سال 2018 سامانه جدید با موفقیت آزمایش‌های اولیه را طی کرد. زیردریایی‌های استراتژیک روسیه به صورت دائم در حال انجام وظایف نظامی خود هستند و گشت‌زنی‌های خود را ازجمله زیر یخ‌های قطب شمال انجام می‌دهند.

 

گرایسموف تأکید کرد: آمریکا این توانایی را دارد تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، ظرفیت حملات اتمی خود را افزایش دهد.

 

وی افزود: متأسفانه شرکای آمریکایی ما به منظور دستیابی به پارامترهای کمی نیواستارت بخشی از تجهیزات دفاعی خود را به مدت  دو سال است که مجددا تجهیز کردند و به صورت یک‌جانبه از این معاهده خارج شده‌اند. این به آنها این فرصت را می‌دهد تا پتانسیل نیروهای دفاعی استراتژیک خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تقویت ببخشند و تعداد کلاهک‌های اتمی را تا بیش از 1200 واحد افزایش دهند.

 

این ژنرال در ادامه گفت: نیروهای اتمی استراتژیک مستقر در دریا از طریق ساخت زیردریایی‌های Borei-A  حامل موشک‌های بالستیک با هدف غلبه بر این سپر دفاع موشکی توسعه خواهد یافت.

 

وی افزود: پتانسیل نیروهای اتمی استراتژیک هوابرد از طریق به‌روزرسانی بمب‌افکن‌های استراتژیک تی یو- 160 و تی یو-95 تقویت خواهد شد. روسیه این بمب‌افکن‌ها را که ساخت شرکت توپولوف است، با موتورهای قدرتمندتر و تجیهزات مدرن مجهز خواهد کرد و برد تسلیحاتی آن‌ها را افزایش خواهد داد.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها