6/23/2021
چهارشنبه، ۰۲ تیر ۱۴۰۰
توان موشکی جمهوری اسلامی قابل مذاکره و بحث نیست
رییس ستاد کل نیروهای مسلح:

توان موشکی جمهوری اسلامی قابل مذاکره و بحث نیست

رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: توان دفاعی از جمله قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان قابل مذاکره و بحث نیست و ما برای تقویت توان دفاعی و دفاع از منافع کشور و مردم از کسی اجازه نمی گیریم.

اعتمادآنلاین| سردار سرلشگر پاسدار محمد باقری عصر یکشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای 40 سال انقلاب در باغ موزه دفاع مقدس در جمع خبرنگاران، گفت: هیچ کشوری برای دفاع از خود از کسی اجازه نمی گیرد؛ حکومت ها برای دفاع از منافع ملی و مردم تشکیل می شوند، جمهوری اسلامی ایران نیز برای دفاع از منافع ملی و مردم از هیچ کس اجازه نمی گیرد.


وی با اشاره به صحبت های مطرح شده از جانب برخی مقامات اروپایی درباره توان موشکی و دفاعی کشور گفت: اروپایی ها بدهی بزرگی به ملت ایران دارند، در بحث برجام ایران به تمام تعهداتش عمل کرد که این موضوع مورد تایید سازمان های جهانی به ویژه آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار گرفت، اما کشورهای عضو گروه 5+1 که قرار بود تمام محدودیت بانکی و اقتصادی را بردارند به تعهد خود عمل نکردند آمریکایی ها از برجام خارج شدند و دیگران نیز در اجرای تعهدات خود تعلل می کنند.


باقری افزود: توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران از جمله توان موشکی به هیچ عنوان قابل مذاکره و بحث نیست، این اروپایی ها هستند که باید با حل موضوع تبادلات بانکی و اقتصادی بخشی کوچکی از تعهدات خود را انجام دهند.


رییس ستاد کل نیروهای مسلح درباره تلاش های دشمن برای ایران هراسی، گفت: دشمنان جمهوری اسلامی ایران، موضوع ایران هراسی را برای بستن قراداد تسلیحاتی با کشورهای منطقه و غرب آسیا دنبال می کنند.


سرلشگر باقری افزود: جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه گذشته هیچ چشم داشتی به کشورها نداشته است و هر کدام از کشورهای منطقه با مشکل حملات ترویستی روبه شده اند در صورت تمایل و دعوت حضور مستشاری داشته و به آنها کمک کرده است تا امنیت خود را بازیابند.


وی عراق و سوریه را نمونه ای از کمک های مستشاری ایران دانست و گفت: تا زمانی‌ که این کشورها بخواهند به حضور خود ادامه می دهیم و هر زمان که نخواهند آنجا را ترک می کنیم. بر خلاف آمریکایی ها که به رغم تمایل مردم کشورها با زور آنجا می مانند و جمهوری اسلامی ایران را متهم می کنند.


رییس ستاد کل نیروهای مسلح به رونمایی از کارخانه موشک سازی و موشک دزفول توسط سپاه پاسداران اشاره کرد و گفت: نکته ظریفی در این رونمایی بود؛ حاکمان رژیم صهیونستی و دستگاه های جاسوسی مدعی هستند که از هر اتفاقی مطلع هستیم؛ یکی از چیزهایی که نمی دانستند را نمایش دادیم و ده ها برابر این وجود دارد که کسی در جهان از آن خبر ندارد.


سرلشگر باقری تصریح کرد: قطعا با اتکا به توان داخلی جوانان دانشمند و به سرزمینی که منابع را در اختیار ما قرار داده است، می توانیم مشکلات را حل کنیم.


وی عنوان کرد: بخش دفاعی کشور نشان می دهد که هیچ مشکلی غیر قابل حل برای ایران وجود ندارد. تحریم ها و فشارهایی که در موضوع دفاعی کشور وجود داشتند بیشتر از بخش های دیگر بود، اما امروز بیش از 80 درصد نیاز دفاعی کشور در داخل تولید می شود.


رییس ستادکل نیروهای مسلح در بخش دیگری از صحبت های خود بهدستاوردهای نمایش داده شده در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اشاره کرد و گفت: در ابعاد مختلف کارهای فراوانی انجام شده است که قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست‌.


سرلشگر باقری افزود: در 22 بهمن ملت بزرگ ما نشان خواهند داد که شاداب تر از همیشه و پرشور تر شرکت می کنند و با وجود مشکلات و برخی کاستی ها، در مساله نظام و انقلاب پای کار هستند و برابر ناملایمات ایستادگی می کنند.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها