5/13/2021
پنج شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
ضرورت پاکسازی سازمان غذا و دارو
وزیر بهداشت مطرح کرد؛

ضرورت پاکسازی سازمان غذا و دارو

سعید نمکی وزیر بهداشت عنوان کرد: به رییس سازمان غذا و دارو گفتم که چندین تکلیف مهم دارید و اول اینکه سازمان غذا و دارو را پاک کنید؛ نباید صنعت‌گری که می‌خواهد تولید کند، اذیت شود و مشکلات بسیاری داشته باشد.

اعتمادآنلاین| سعید نمکی در مراسم توانمندی‌ صنعت داروسازی در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران که با معرفی 120 محصول جدید دارویی کشور برگزار شد، گفت: اگر به دستاوردهای حوزه سلامت نگاه کنیم می‌بینم که از ناب‌ترین  و ارزشمندترین دستاوردها پس از انقلاب اسلامی در همه حوزه‌هاست. ما پس از انقلاب اسلامی با کاهش مرگ کودکان و مادران باردار و توسعه‌ خانه‌های بهداشتی و درمانی روبه رو بودیم و دستاوردهایی چون پوشش واکسیناسیون و  کسب رتبه اول در منطقه مدیترانه را داریم که افتخار بزرگی بود.

 

وی افزود: در توسعه  آموزش پزشکی نیز دستاورد بزرگی داشتیم؛ به طوری که آن زمان14 هزار طبیب داشتیم که 50درصد از آنها خارجی بودند، اما امروز به عنوان قطب پزشکی منطقه مطرح هستیم.

 

نمکی با تاکید بر اینکه صنعت دارو افتخارآفرین حوزه است، گفت: کارخانه‌های داروسازی همه در پیش از انقلاب چند ملیتی بودند، اما بعد از انقلاب داروسازان شریف و وطن دوست ماندند و این صنعت را مدیریت کردند و با پیوستن به طرح ژنریک ما را از واردات بسیار بی‌نیاز کردند.

 

وزیر بهداشت  گفت: من به عنوان برادر کوچک شما وقتی به عنوان وزیر بهداشت پا به عرصه گذاشتم، اولین جایی که گفتم باید فکری به حالش شود، سازمان غذا و دارو بود. البته از زحمات برادر پاکیزه‌ام دکتر اصغری هم دفاع و هم تشکر می‌کنم ، اما به هر دلیل تغییر در سازمان غذا و دارو را به عنوان ضرورت احساس کردم و به دکتر پیرصالحی گفتم که چندین تکلیف مهم در این حوزه دارید، اول اینکه سازمان غذا و دارو را پاک کنید؛ چراکه نباید صنعت‌گری که می‌خواهد تولید کند، اذیت شود و مشکلات بسیاری داشته باشد.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها