6/23/2021
چهارشنبه، ۰۲ تیر ۱۴۰۰
عوامل بازار اجازه کاهش قیمت گوشت قرمز را نمی‌دهد
رئیس شورای تامین‌کنندگان دام کشور:

عوامل بازار اجازه کاهش قیمت گوشت قرمز را نمی‌دهد

منصور پوریان، رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور اعلام کرد: با وجود کاهش قیمت دام زنده و افزایش عرضه، کماکان گوشت قرمز با قیمت‌های بالا به دست مصرف کنندگان می‌رسد زیرا عوامل بازار اجازه کاهش قیمت گوشت را نمی‌دهند.

اعتمادآنلاین| منصور پوریان، رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور گفت: درحالی که انتظار می‌رفت با افزایش عرضه دام زنده سبک و سنگین تولید داخل و همچنین واردات گوشت قرمز گرم و منجمد گوسفندی و گوساله قیمت گوشت قرمز در سطح بازار کاهش ملموسی برای مصرفکنندگان داشته باشد.

 

به گفته وی، عوامل بازار از زمان خروج دام از دامداری‌ها یعنی چوب دار، دلال، کشتارگاه، عمده فروشی تا خرده‌فروشی و قصابی‌ها را شامل می‌شود.

 

وی اظهار داشت: ورودی‌ها و عوامل بازار در کل کشور به نحوی است که اجازه کاهش قیمت گوشت قرمز را نمی‌دهند که این موضوع نیازمند پیگیری دولت و دستگاه‌های نظارتی است.

 

پوریان اضافه کرد: اکنون قیمت منطقی هر کیلوگرم گوشت گرم گوساله نزدیک 70 هزار تومان و گوسفندی حدود 80 هزار تومان باید به دست مصرف‌کنندگان برسد که با این نرخ نیز حاشیه سود بازار و تولیدکننده تأمین شده است.

 

وی اضافه کرد: هم اکنون برای ثبات بازار گوشت قرمز همچنان در کنار عرضه تولید داخل دام زنده، واردات گوشت گرم و منجمد در حال انجام است تا مصرف‌کنندگان این محصول را با قیمت مناسب تأمین کنند.

 

دامداران با معضل انباشت دام سنگین و سبک مواجه شده‌اند

 

رئیس تأمین شورای دام کشور گفت: هم اکنون دامداران دام سنگین با معضل انباشت دام سنگین در دامپروری‌ها مواجه شده‌اند به طوری که دام‌ها وزن گرفته و خریدار ندارند.

 

به گفته وی، اکنون وزن برخی دام‌های سنگین در دامپروری‌ها به بیش از 800 کیلوگرم رسیده است که ادامه افزایش وزن دام‌هایشان آنها را با مشکل مواجه می‌سازد.

 

وی اظهار داشت: به دلیل انباشتگی میانگین قیمت هر کیلوگرم دام زنده بین 27 تا 32 هزار تومان است.

 

پوریان با بیان اینکه اکنون میانگین قیمت دام زنده سبک نزدیک 37 هزار تومان است، تصریح کرد: برای هفته‌های آتی نیز به طور حتم تولیدکنندگان دام سبک نیز با انباشت دام مواجه خواهند شد که همین امر کاهش قیمت مجدد در دام زنده را ایجاد خواهد کرد.

 

وی معتقد است دولت برای کاهش ضرر تولیدکنندگان دام سنگین و سبک نیاز است که در این خصوص چاره‌ای بیندیشد تا تولیدکنندگان دچار مشکل برای تولید آتی خود نشوند.

 

طبق آخرین آمار وزارت جهادکشاورزی، نیاز سالانه کشور 960 هزار تن گوشت قرمز است که بخش عمده آن از محل تولید داخل و بین 10 تا 15 درصد آن از محل واردات تأمین می‌شود.


گزارش میدانی نشان می‌دهد در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز گوساله در بازار بین 88 تا بیش از 100 هزار تومان و گوشت قرمز گوسفندی بین 92 تا 110 هزار تومان است در ماه‌های پایانی سال 97 نیز قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز گوسفندی در سطح بازار بین 120 تا 140 تومان به دست مصرف‌کنندگان می‌رسید که دولت برای ساماندهی این موضوع اقدام به عرضه انواع گوشت وارداتی تنظیم بازاری توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین با قیمت‌هایی بین 33 تا 45 هزارتومان کرد.


اخیراً دولت واردات گوشت قرمز با ارز رسمی 4,200 تومان را حذف کرد و اکنون گوشت قرمز با ارز نیمایی وارد کشور می‌شود.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها