10/17/2021
یکشنبه، ۲۵ مهر ۱۴۰۰
فعالان بورسی مشمول مالیات بر سرمایه نیستند
شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار:

فعالان بورسی مشمول مالیات بر سرمایه نیستند

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه بازار سرمایه مشمول مالیات عایدی بر سرمایه نیست، عنوان کرد: به پیشنهاد نهاد ناظر بازار سرمایه و با موافقت وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی، معاملات بازار سهام از دایره مالیات بر عایدی سرمایه خارج بود.

اعتمادآنلاین|‌  شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه بازار سرمایه مشمول مالیات عایدی بر سرمایه نیست، عنوان کرد: به پیشنهاد نهاد ناظر بازار سرمایه و با موافقت وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی، معاملات بازار سهام از دایره مالیات بر عایدی سرمایه خارج بود. 

 

شاپور محمدی گفت: در جلساتی که با موضوع مالیات بر عایدی سرمایه برگزار شد نهاد ناظر همواره از عملکرد شفاف بنگاه‌های حاضر در بورس حمایت کرده است.

 

محمدی عنوان کرد: در این جلسات تاکید کردیم ناشرین بورسی ضمن ارایه اطلاعات صحیح مالی بیشترین میزان مالیات را پرداخت می کنند و از سوی دیگر بازار سرمایه مسیر هموار هدایت نقدینگی به بخش مولد اقتصاد است.

 

رییس سازمان بورس افزود: با این پیش فرض‌ها نهاد ناظر بازار سرمایه پیشنهاد کرد بورس از دایره مالیات بر عایدی سرمایه خارج شود و فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز با این پیشنهاد موافقت کردند.

 

سخنگوی سازمان بورس در گفت و گو با سنا تصریح کرد: بنابراین بازار سرمایه کشور مشمول مالیات بر عایدی سرمایه نیست.

 

منبع: تابناک 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها