6/25/2021
جمعه، ۰۴ تیر ۱۴۰۰
اقبال حامیان بیمه همگانی در میان رای‌دهندگان آمریکایی
یک نظرسنجی نشان داد؛

اقبال حامیان بیمه همگانی در میان رای‌دهندگان آمریکایی

میزان حمایت در میان رای‌دهندگان دموکرات از نامردهای این حزب که حامی بیمه همگانی هستند از 35 درصد در ماه ژانویه به 52 درصد رسیده است.

اعتمادآنلاین| یک نظرسنجی نشان داد که آن دسته از نامزدهای حزب دموکرات که از طرح «بیمه درمانی همگانی» حمایت می‌کنند، از حمایت بیشتری در میان رای‌دهندگان برخوردارند. این نظرسنجی را پایگاه اینترنتی پولیتیکو امروز -‌چهارشنبه- منتشر کرد. 

 

براساس این نظرسنجی، میزان حمایت در میان رای‌دهندگان دموکرات از 35 درصد در ماه ژانویه به 52 درصد رسیده است. «برنی سندرز»، سناتور ایالت ورمانت، «کامالا هریس»، سناتور ایالت کالیفرنیا و «الیزابت وارن»، سناتور ایالت ماساچوست، پیشنهاد طرح بیمه همگانی را داده‌اند. 

 

ناگفته نماند که این موضوع باعث نشده که این نامزدها از «جو بایدن»، معاون رئیس‌جمهور پیشین آمریکا، در نظرسنجی‌ها پیشی بگیرند. داده‌های شرکت داده‌پردازی مورنینگ کانسالت نشان از آن دارد که بایدن همچنان در نظرسنجی‌ها با 13 درصد اختلاف از نزدیک‌ترین رقیب خود، برنی سندرز، جلوتر است. 

 

این دو نظرسنجی میان هزار و 987 نفر که 768 تن از آن‌ها دموکرات بودند، در خلال تاریخ 25 الی 27 ژانویه و 223 الی 25 آگوست برگزار شد. 

 

منبع: ایلنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها