4/22/2021
پنج شنبه، ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
ترامپ مجوز اعلام جنگ علیه ایران را ندارد
وندی شرمن:

ترامپ مجوز اعلام جنگ علیه ایران را ندارد

نماینده ارشد دولت اوباما در زمان مذاکرات هسته‌ای گفت سنای آمریکا در حال بررسی طرحی است که تایید می‌کند ترامپ مجوز جنگ با ایران را ندارد.

اعتمادآنلاین| نماینده ارشد دولت اوباما در زمان مذاکرات هسته‌ای گفت سنای آمریکا در حال بررسی طرحی است که تایید می‌کند ترامپ مجوز جنگ با ایران را ندارد.

 

«وندی شرمن» مقام ارشد دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهوری پیشین این کشور در پیامی توئیتری نوشت: سنا در حال بررسی طرحی است که در مجلس نمایندگان تصویب شده و تایید می‌کند که دونالد ترامپ اجازه ندارد تحت قانون «مجوز استفاده از نیروی نظامی» به جنگ با ایران برود.

 

قانون «مجوز استفاده از نیروی نظامی» که در سال 2001 و کمی پس از حملات 11 سپتامبر توسط کنگره آمریکا تصویب شد، به دولت این کشور اجازه می‌داد با هر فرد، گروه و کشوری که در این اقدام تروریستی با القاعده همکاری و یا از آن حمایت کرده، وارد جنگ شود.

 

شرمن که نماینده ارشد دولت اوباما در زمان مذاکرات هسته‌ای با ایران بود، تاکید کرد: اکنون زمان مناسبی برای سنا و کنگره است که گامی بردارند.

 

مقام‌های ارشد دولت ترامپ در حالی بدون اسناد و شواهد و به صورت شتابزده ایران را مسئول این حمله معرفی کردند که خود سعودی‌ها چنین ادعایی ندارند. مقام‌های سعودی در اولین واکنش ادعا کردند که تسلیحات به‌کار رفته در این حمله ساخت ایران بوده و حملات از خاک یمن انجام نشده است.

 

نیروهای انصارالله همچنین عربستان و نیز امارات را به حملات بیشتر در صورت عدم توقف جنگ تهدید کرده‌اند.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها