9/17/2021
جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
راهپیمایی اربعین تمرینی برای ظهور
علم‌الهدی، نماینده مجلس خبرگان رهبری مطرح کرد؛

راهپیمایی اربعین تمرینی برای ظهور

سیداحمد علم الهدی، نماینده مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مشهد، گفت: راهپیمایی اربعین راهپیمایی ساده‌ای نیست، بلکه تمرینی در جهت حرکت به طرف ظهور است.

اعتمادآنلاین| مراسم بدرقه کاروان دانش‌آموزی اربعین حسینی با سخنرانی علم‌الهدی، امام جمعه مشهد، ظهر امروز در مهدیه مشهد مقدس برگزار شد.

 

علم‌الهدی اظهار کرد: از میان میلیون‌ها شرکت کننده در پیاده‌روی اربعین، نوجوانان غیور مردی که در ابتدای تعیین مسیر برای زندگی خود یک راه انقلابی را انتخاب و با پای پیاده به طرف کربلای سیدالشهدا(ع) حرکت می‌کنند، از موضوعیتی خاص برخوردار هستند.

 

وی افزود: این حرکت شما به طرف سیدالشهدا(ع)، تفسیر سخن رهبری در مورد این امر است که می‌فرمایند: «راهپیمایی اربعین سرآغاز انقلاب نوین اسلامی است».

 

امام جمعه مشهد با بیان اینکه اولین ویژگی تمدن نوین اسلامی که در راهپیمایی اربعین، نمود می‌یابد، تصریح کرد: انسجام و تجمع تمام مؤمنین را در این راهپیمایی شاهد هستیم. یکی دیگر از ویژگی‌های تمدن اسلامی که در اربعین نمود دارد، حاکمیت عشق و احساس بر این حرکت است، کسانی‌که در پیاده روی اربعین شرکت می‌کنند، همواره ذکر سیدالشهدا(ع) را بر لب و قطرات اشک بر چشمانشان جاری است.

 

علم‌الهدی ادامه داد: در تمدن نوین اسلامی زندگی‌ها بیهوده و عبث نیست و در هاله‌ای از لذایذ انسانی قرار ندارد، بلکه در تمدن اسلامی زندگی با پویایی و قدرت در راه رضای خداوند جریان دارد.

 

امام جمعه مشهد با اشاره به ویژگی سوم تمدن نوین اسلامی بیان کرد: عقلانیت و اندیشیدن ویژگی دیگر این تمدن است. بخشی از امورات زندگی انسان‌ها نشأت گرفته از عقلانیت است و بخشی از غرایز سرچشمه می‌گیرد. اما اگر انسان کاری انجام دهد که تماما عقلانیت محض و در راه عبودیت خداوند باشد، شرکت در پیاده روی اربعین است که می‌تواند چنین امکانی را به وجود ‌آورد.

 

وی افزود: ویژگی چهارم، همزیستی مسالمت آمیز، مسئولانه و عاشقانه انسان‌ها با یکدیگر است. آنچه امروز دنیا به دنبال آن است همزیستی مسالمت آمیز است، اما آنچه در اربعین رخ می‌دهد، علاوه بر مسالمت‌آمیز بودن عاشقانه نیز هست، در حالیکه در اربعین افراد از هر قوم و نژادی در کنار هم حضور دارند، اما چیزی از مسئولیت و محبت‌ آنان کم نمی‌کند.

 

علم‌الهدی، ابراز کرد: ویژگی دیگر، حرکت انسان‌های مومن به طرف یک مقصد، آن هم رضایت خداوند است نه امورات دنیوی، رفاه، ثروت و خوشگذارانی.

 

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه دوران جوانی و نوجوانی عرصه خیز گرفتن در زندگی است، افزود: شما عزیزانی که موفق به شرکت در راهپیمایی اربعین شدید، نقطه پرش شما در زندگانی عشق به امام حسین(ع) است که برکات و اثر آن را در زندگی خواهید دید. راهپیمایی اربعین راهپیمایی ساده‌ای نیست، بلکه تمرینی در جهت حرکت به طرف ظهور است.

 

وی ادامه داد: دشمنان ما با ایجاد وحشت و بازتاب نکردن حضور میلیونی مردم در راهپیمایی اربعین، سعی دارند تا این حضور را تضعیف کنند، اما موفق نمی‌شوند. پیاده‌روی اربعین سفره تمام جهان‌خواری استکبار را جمع می‌کند.

 

علم‌الهدی در پایان گفت: چهل سال از انقلاب گذشته است و در این چهل سال جریان‌های سیاسی مختلفی شکل گرفته، شما نسل چهارم انقلاب هستید، شما هم قدرت استدلال دارید هم قدرت تشخیص اما باید خودتان به دنبال راه درست بروید.

 

منبع: مهر

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها