9/18/2021
شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
خط حمله خطرناک تیم ویلموتس و یک حدنصاب خوب

خط حمله خطرناک تیم ویلموتس و یک حدنصاب خوب

تیم ملی ایران به لطف پیروزی‌های پرگل مقابل کامبوج و سوریه توانسته یک حدنصاب خوب را در بحث گلزنی در دوران ویلموتس ثبت کند.

اعتمادآنلاین|تیم ملی فوتبال ایران زیر نظر مارک ویلموتس توانسته میانگین گل‌زده بسیار خوبی را به ثبت برساند. هر چند تیم ملی ایران دیدار سخت و دشواری در ماه‌های اخیر برگزار نکرده اما تعداد گل زده این تیم بسیار بالا بوده و موجب ثبت یک حدنصاب خوب در گلزنی برای تیم‌ملی ایران شده است.

 

شاگردان مارک ویلموتس در سال 98 و از زمان اتمام جام ملت‌های آسیا، در پنج دیدار رسمی و غیر رسمی به میدان رفتند که دیدار تیم ملی بزرگسالان برابر امید ایران در فیفا دی نبود و در فیفا ثبت نشده است.

 

با این حال تیم ویلموتس در چهار دیدار خود که دو بازی رسمی و دو بازی هم دوستانه بود، 21 گل زده و تنها یک گل از کره‌جنوبی دریافت کرده است. با این حساب این تیم توانسته در چهار بازی خود میانگین گل زده 5.25 گل را ثبات کند و تنها 0.25 گل به ازای هر بازی دریافت کرده است.

 

بخش عمده‌ای از این موفقیت به خاطر گلباران کامبوج در تهران و زدن 14 گل است که تبدیل به سومین برد بزرگ فوتبال ایران از حیث گلزنی شده است. البته پیروزی 5 بر صفر برابر سوریه هم نقش پررنگی دارد که در گذشته تکرار نشده است.

 

استفاده از سه مهاجم و دو هافبک هجومی در تیم ویلموتس توانسته کمک زیادی به موفقیت در این زمینه کند و تیم ملی فعلا از بازی‌های کم‌گل در دوران کی‌روش فاصله گرفته است. با توجه به این فرمول، سردار آزمون، کریم انصاری‌فرد و مهدی طارمی توانستند برای تیم ملی ایران هت‌تریک کنند.

 

باید دید تیم ملی ایران می‌تواند گلزنی‌های خود را در دیدار رسمی برابر بحرین و عراق در چارچوب مرحله مقدماتی جام جهانی تکرار کند و همچنین دروازه‌اش را بسته نگه دارد یا خیر.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها