12/7/2021
سه شنبه، ۱۶ آذر ۱۴۰۰
تولید فولاد کشور بیش از 9 درصد افزایش یافت
رضا رحمانی، وزیر صمت:

تولید فولاد کشور بیش از 9 درصد افزایش یافت

رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: با وجود تحریم‌ها توانستیم در تولید فولاد کشورهایی مثل فرانسه و ایتالیا را پشت سر بگذاریم و در رتبه دهم جهان قرار بگیریم، در تولید محصولات فولادی بیش از 9 درصد افزایش تولید داشته‌ایم.

اعتمادآنلاین| رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، عصر شنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی پنج پروژه صنعتی در سنقر و کلیایی گفت: توزیع پروژه های صنعتی و معدنی در کشور متوازن انجام نشده و ما به دنبال ایجاد توازن در این حوزه هستیم. یکی از استان‌هایی که برای ایجاد توازن صنعتی و معدنی در کشور در اولویت وزارتخانه صنعت، معدت و تجارت قرار دارد، کرمانشاه است.


وی احیا و فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس و خرد را در اولویت کاری وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد.


وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: رویکرد کاری ما حمایت از تولیدکننده، تسهیل تولید و تشویق صادرات با درنظر داشتن بازار مصرف داخلی و جلوگیری از خام‌فروشی است.


او اضافه کرد: صنایع و معادن کوچکتر چون آسیب پذیرتر هستند باید بیشتر مورد حمایت قرار گیرند تا موجودیت آنها حفظ شود و این رویه در شیوه کاری ما نمود دارد.


رحمانی در ادامه گفت: در حوزه ساخت قطعات خودرو، کرمانشاه جز استانهای اولویت دار سیاست‌های کاری وزارت صنعت، معدن و تجارت است لذا استاندار کرمانشاه می‌تواند با گردآوری تصمیم گیرندگان صنعت خودرو از این امتیاز برای ایجاد اشتغال در استان استفاده کند.

 

وی همچنین اضافه کرد: برنامه امروز تنها افتتاح چند طرح صنعتی و معدنی نیست، بلکه امروز اینجا جمع شده ایم که مراسم آغاز حرکت سنقروکلیایی در مسیر صنعتی شدن را برگزار کنیم.


با حضور وزیر صمت عملیات اجرایی طرح های تولیدی؛ کنسانتره آهن با ظرفیت 15 هزار تن و اشتغال 50 نفر، کنسانتره منگنز با ظرفیت پنج هزار تن و اشتغال 25 نفر، سولفات منگنز با ظرفیت هزار و 700 تن و اشتغال 25 نفر، انواع داروهای منشاء گیاهی با ظرفیت 15 میلیون عدد در سال و اشتغال 30 نفر و نوار و لوله آبیاری از نوع پلی اتیلن با ظرفیت 2 هزار و 100 تن و اشتغال 52 نفر آغاز شد.


شهرستان سنقر و کلیایی با 92 هزار نفر جمعیت در 86 کیلومتری شمال شرقی کرمانشاه واقع شده است.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها