4/22/2021
پنج شنبه، ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
اصرار دولت بر تصویب FATF به معنای میدان دادن به دشمن است
سالک،عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:

اصرار دولت بر تصویب FATF به معنای میدان دادن به دشمن است

حجت الاسلام احمد سالک با انتقاد از اصرار دولت بر تصویب لوایح FATF، اظهارداشت: اصرار دولتمردان برای تصویب FATF جای تعجب دارد چرا که مومن از یک سوراخ، دو بار گزیده نمی‌شود.

اعتمادآنلاین|‌ عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: اصرار دولت بر تصویب FATF به معنای عقب‌نشینی و میدان دادن به دشمن است در حالی که ما در اوج قدرتیم و نباید در مقابل دشمنان کوتاه بیاییم.


حجت الاسلام احمد سالک با انتقاد از اصرار دولت بر تصویب لوایح FATF، اظهارداشت: اصرار دولتمردان برای تصویب FATF جای تعجب دارد چرا که مومن از یک سوراخ، دو بار گزیده نمی‌شود.

 

وی ادامه داد: دولت مدام بر تصویب برجام تاکید می‌کرد اما امروز می‌بینیم که با وجود برجام هم دشمنان دست از تحریم ایران برنداشته‌اند و روز به روز تحریم‌های ظالمانه علیه ایران را تشدید می‌کنند.

 

سالک با اشاره به اظهارات اخیر سخنگوی دولت مبنی بر اینکه وقتی وارد فهرست سیاه FATF شویم بانک‌های ایرانی نمی‌توانند در خارج از کشور فعالیت کنند، تصریح کرد: بنده از آقای ربیعی در عجبم که چرا در دل ملت اینچنین خوف و هراس ایجاد می‌کند! 

 

نماینده مردم اصفهان با تاکید بر اینکه تصویب FATF به معنای عقب‌نشینی و میدان دادن به دشمن است، اظهار داشت: ایران 40 سال است که در تحریم است اما با وجود این تحریم ها در بسیاری از عرصه‌ها به خودکفایی رسیده است و اصرار دولتمردان بر تصویب لوایح FATF صرفا به این دلیل است که آنان در این باره به طرف مقابل تعهد داده‌اند.

 

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه دولتمردان هر کاری می‌کنند تا لوایح FATF تصویب شود، ادامه داد: حربه دولت برای رسیدن به خواسته خود در این زمینه ایجاد خوف در دل مردم است و از سوی دیگر آنان به منتقدان خود در این زمینه توهین می کنند و آنان را با ادبیاتی چون نفهم و بی سواد مورد خطاب قرار می دهند که رویه درستی نیست.

 

سالک با اشاره به اینکه اصرار دولتمردان بر تصویب FATF صرفاً عقب‌نشینی است و ما نباید در مقابل دشمنان نظام کوتاه بیاییم، گفت: ایران در اوج اقتدار و عزت است و آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی در حضیض ذلت و التماس قرار دارند و در شرایطی که کشور ما در اوج قدرت قرار دارد، نباید به دشمنان میدان دهیم.

 

وی با تاکید بر اینکه ما باید رویه را به گونه ای پیش بریم که طرف مقابل تسلیم اندیشه های بلند انقلاب اسلامی شود، خاطرنشان کرد: البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که ما به دنبال قطع ارتباط با کشورهای دنیا نیستیم و کسانی که می گویند عدم تصویب FATF به معنای قطع ارتباط با دنیا است، حرف بی خودی می زنند و تصویب این لوایح هیچ ربطی به این مسئله ندارد.

 

منبع: مهر 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها