4/22/2021
پنج شنبه، ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
واکنش سخنگوی دولت به توقیف فیلم «خانه پدری»/ بگذاریم وزارت ارشاد تصمیم بگیرد

واکنش سخنگوی دولت به توقیف فیلم «خانه پدری»/ بگذاریم وزارت ارشاد تصمیم بگیرد

سخنگوی دولت گفت: بهترین راه این است که قضاوت و تصمیم‌گیری در مورد فیلم‌ها را به نهاد تخصصی خودش یعنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار کنیم؛ بگذاریم خود وزارت ارشاد بگوید که این فیلم قابل اکران است یا خیر.

اعتمادآنلاین| علی ربیعی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره توقیف اکران فیلم خانه پدری گفت: نمی‌خواهم قضاوت کنم اما رسانه رشته من است.

 

کیانوش عیاری کارگردان برجسته‌ای است که این مسائل اجتماعی را بیشتر کار می‌کند. برش زدن به این مسائل و پرداختن به آسیب‌های اجتماعی برای حل آن است.

 

او ادامه داد: فکر می‌کنم بهترین راه این است که قضاوت و تصمیم‌گیری در مورد فیلم‌ها را به نهاد تخصصی خودش یعنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار کنیم این بهترین تصمیم است بگذاریم خود وزارت ارشاد بگوید که این فیلم قابل اکران است یا خیر.

 

سخنگوی دولت یادآور شد: اگر تصمیم گیری را از حوزه‌های تخصصی به سایر حوزه‌ها ببریم با نوعی آشفتگی روبرو می‌شویم. صحنه‌ای در این فیلم است که بگوییم که مثلاً به اعتبار ما لطمه می‌زند اما بردن این فیلم‌ها به حوزه‌های تخصصی به اعتبار ما بیشتر لطمه می‌زند.

 

ربیعی اظهار داشت: وزیر ارشاد با کارشناسان، مسائل اجتماعی و حوزه هنری را درنظر می‌گیرند حرف من این است که بگذاریم دستگاه تخصصی به موضوع بپردازند و این بهترین کار است.

 

منبع: ایلنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها